Uudised  

Uuendatud: 09.04.2019, kell 09:24

09.04.2019 09:16

Malis teenistust lõpetav Eesti jalaväerühm käis viimast korda patrullis

Malis teenistust lõpetav Eesti jalaväerühm käis viimast korda patrullis Malis teenistust lõpetav Eesti jalaväerühm käis viimast korda patrullis

​Peatselt Malis operatsioonil Barkhane nelja kuu pikkuse teenistuse lõpetav Eesti jalaväerühm Estpla-28 patrullis pühapäeva varahommikul viimast korda enne Eestisse naasmist Gao linna lähiümbruses.

Rühmaülem leitnant Mart Voolaiu sõnul oli viimane patrull eriline seetõttu, et patrulli tegid kaasa ka möödunud nädalal Malisse saabunud ja praeguselt üksuselt vastutuse üle võtva jalaväerühma Estpla-30 võtmeisikud. Minu ülesanne oli patrulli jooksul tutvustada uue rühma liikmetele Gao linna ja selle lähiümbrust, et neil tekiks arusaam meie vastutusalast," ütles leitnant Voolaid.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas mille eesmärgiks on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59313

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.