Uudised  

Uuendatud: 09.04.2019, kell 12:18

09.04.2019 12:14

Suurtükiväelased panid lahinglaskmistel oma kiiruse ja täpsuse proovile

Suurtükiväelased panid lahinglaskmistel oma kiiruse ja täpsuse proovile Suurtükiväelased panid lahinglaskmistel oma kiiruse ja täpsuse proovile

Möödunud nädalavahetusel harjutasid suurtükiväepataljoni sõdurid 155mm haubitsaga taktikaliselt kaudtule andmist, kus iga tulekäsu täitmise järel liikusid relvameeskonnad uuele laskepositsioonile.

Suurtükiväepataljoni tulepatarei ülem kapten Tanel Tatsi sõnul olid nädalavahetusel toimunud lahinglaskmised erilised nii sõdurite kui ka tegevväelaste jaoks. „Lahinglaskmiste märksõnadeks olid  reaalsus, kindlus ning täpsus. Sõjaajal ei saa haubitsameeskond pärast lasu sooritamist samale paigale jääda, sest mõne aja pärast tuleb sinna vastase tuli. Kindlus aitab positsioonide vahetamisel ohutusreeglitest kinni pidada ning täpsusest sõltub sihtmärkide hävitamine,“ ütles kapten Tatsi.

Nooremseersant Rando Raja hinnangul olid lahinglaskmised tavapärasest keerulisemad kuid samas ka põnevamad. „Kui eelmised lahinglaskmised toimusid meie jaoks üsna staatiliselt – haubitsad olid määratud positsioonidel ning käsuga muudeti vaid sihtmärgiala, siis seekord saime me harjutada ka positsioonide vahetamist,“ ütles nooremseersant Raja ja lisas, et liikuva taktikaga lahinglaskmised eeldavad kokku harjutanud meeskonda ning erilist ettevaatlikkust.

Kokku võttis lahinglaskmistest osa üle saja suurtükiväelase. Sel nädalal saavad ajateenijad lihvida oma laskeoskust koos reservõppekogunemisele kutsetud reservväelastega.

Suurtükiväepataljon on brigaadi lahingutoetusüksus, mille ülesandeks on vastase kiire ja efektiivne mõjutamine kaudtulega.

 

Video: https://youtu.be/gNqzHCkPQfA

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59311

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.