Uudised  

Uuendatud: 10.04.2019, kell 15:59

10.04.2019 14:42

Kaitseväe juhataja tutvus Rootsi rannakaitse ülesehitusega

Kaitseväe juhataja tutvus Rootsi rannakaitse ülesehitusega Kaitseväe juhataja tutvus Rootsi rannakaitse ülesehitusega

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem viibib ametlikul visiidil Rootsi Kuningriigis, kus tutvus täna Rootsi rannakaitse ülesehitusega.

Kindralmajor Herem külastas täna koos Rootsi kaitseväe juhataja kindral Micael Bydéniga Rootsi mereväe 1. rügementi, kus tutvus Rootsi rannakaitse võimekuse, põhimõtete ja ülesehitusega. Samuti kohtus kaitseväe juhataja Rootsi kaitseministri Peter Hultqvistiga ning asetas pärja kõigi veteranide mälestusmärgi jalamile. Eile sai kaitseväe juhataja ülevaate julgeolekuolukorrast regioonis, Rootsi kaitseväe arengutest ja kodukaitse tegevusest.

„Vaatamata asjaolule, kas Rootsi kuulub NATO-sse või mitte, oleme me väga sarnases julgeolekuruumis ja –olukorras. Samuti on meie riikide riigikaitse ülesehitus üsna sarnane, mis annab võimaluse kogemusi vahetada,“ ütles kindralmajor Herem.

Rootsi taastas kohustusliku ajateenistuse 2017 aastal, pikemas perspektiivis on eesmärgiks seatud kutsuda aastal 2022 teenistusse ligi 6000 ajateenijat, kellele lisanduvad veel vabatahtlikult teenistusse saabunud.

Kindralmajor Heremi sõnul ei saa Rootsi regioonis julgeolekuküsimustes jääda kõrvalseisjaks ning riigi 2022. aastaks 6,5 miljardi euroni tõusev kaitse-eelarve annab neile võimaluse oma võimeid märgatavalt suurendada. “Rootsi järgib oma kaitseplaanides totaalkaitse doktriini, mis on üles ehitatud elukutselistele, ajateenistusele, reservväelastele ja kodukaitsele, mis on meie Kaitseliidu analoog. Ka nemad peavad hoolimata oma kogemustest sõjalise kaitse ülesehituses kohanema kiiresti muutuva julgeolekuolukorraga,“ ütles kindralmajor Herem.

Kindralmajor Herem ütles veel, et Rootsi on väga huvitatud osalemisest erinevatel õppustel ja staabitöös meie piirkonnas ning see huvi koostöö osas on vastastikune – näiteks on Kaitseliit otsustanud osaleda Rootsi suurõppusel Aurora 2020.  „Rootsi Kuningriik toetab meid ka ohvitseridele hariduse andmisega. Väga hea on koostöö kahe mereväe vahel, täna on meil siin õppimas üks mereväe ohvitser. Samuti panustavad rootslased Balti Kaitsekolledži töösse,“ lisas kindralmajor Herem.

Eestit ja Rootsit ühendab sõjaliselt veel Ühendkuningriigi juhitav kiirreageerimisvõimekusega ühendekspeditsioonivägi, mis korraldab sel suvel õppuse Läänemere piirkonnas, sealhulgas ka Eestis. 

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59318

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.