Uudised  

Uuendatud: 11.04.2019, kell 15:12

11.04.2019 15:11

1. jalaväebrigaad valmistus koos allüksustega Kevadtormiks

1. jalaväebrigaadi allüksuste staabid ja ülemad harjutasid sel nädalal brigaadi staabi juhtimisel Tartus kaitseväe ühendatud õppeasutuste matkekeskuses simulatsiooniõppusel Furious Monsoon lahingutegevuse juhtimist.

„Õppus andis võimaluse parandada koostööd 1. jalaväebrigaadi üksuste staapide vahel, liita brigaadi tegev- ja reservväelasi ühtseks meeskonnaks ning harjutada brigaadi rünnaku läbiviimist. Samal ajal saime kaasata brigaadi tegevuse planeerimisse ja juhtimisprotsessi ka värskelt saabunud uue liitlaste lahingugrupi,“ ütles brigaadiülem kolonel Vahur Karus ning lisas, et enne õppust Kevadtorm on oluline saada terviklik pilt 1. jalaväebrigaadi juhtimisvõimekusest.

Õppusel Furious Monsoon osales ligi 400 Eesti ja liitlasvägede kaitseväelast, nende hulgas üle 130  ajateenija ja 15 reservväelast ning see oli jätkuks jaanuaris peetud kaardiharjutusele Furious Juniper, kus kaitseväelased harjutasid tingliku vastase sissetungi peatamist Kirde-Eestis.

Furious Monsooni laadsed staabiõppused on 1. jalaväebrigaadile oluliseks ettevalmistuseks mais ja juunis toimuvateks õppusteks Kevadtorm 2019 ning Saber Kinght 2019.

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi koosseisu kuulub elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate ja reservväelaste baasil komplekteeritavad Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon, staabi-ja sidekompanii, tankitõrjekompanii, luurekompanii, liitlaste Ühendkuningriigi ja Belgia kaitseväelastest koosnev lahingugrupp ning Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna lahingugrupp.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.