Uudised  

Uuendatud: 12.04.2019, kell 12:57

12.04.2019 12:56

Eesti kaitseväelased osalesid NATO suurimal meditsiiniõppusel

Eesti kaitseväelased osalesid NATO suurimal meditsiiniõppusel Eesti kaitseväelased osalesid NATO suurimal meditsiiniõppusel

Täna lõppes Rumeenias 2019. aasta suurim NATO meditsiiniõppus Vigorous Warrior, millest osa võtnud Eesti tegev- ja reservväelastest meedikud harjutasid tegevusi kirurgilise ja intensiivravivõimekusega välihaiglas.

„Eesti meedikute jaoks on õppus korda läinud – oleme saanud harjutada läbi kõik välihaigla vajalikud logistilised tegevused ja erinevad raviprotseduurid,“ ütles Eesti kontingendi ülem major Indrek Olveti. „Õppusel oli meil suurepärane koostöö soomlaste kirurgilise ja meditsiinilise simulatsiooni meeskonnaga ning ma olen ka tänulik Rumeenia poolele külalislahkuse eest,“ lisas major Olveti.

Teisel aprillil alanud õppuse käigus harjutasid haigla töötajad haavatutele elupäästva esmaabi andmist. Harjutustel kasutati ka Soome kaitseväe simulatsioonimannekeeni, mis võimaldas osalejatel läbi harjutada erinevaid meditsiinilisi protseduure. Õppuse üheks põhieesmärgiks oli maastikul haigla asukoha vahetuse harjutamine, tagades sealjuures võimalikult kiiresti uues asukohas töö jätkumine.    

Eesti kaitseväe välihaigla oli Vigorous Warrioril ainus omanäoline, haiglat on võimalik liigutada ühest kohast teise, olles kolme tunni pärast jälle tegutsemisvalmis. Selline operatiivsus võimaldab tagada meditsiinilist abi sõja ja kriisi korral kiiresti muutuvates oludes, kui haiglat peab liigutama kohta, kus ei ole meditsiinivõimekust aga on vajalik anda elupäästvat abi. Eesti välihaigla kompleks on välja töötatud koostöös Eesti kaitsetööstusliidu ettevõtetega SEMETRON ja MARU. 

Eesti välihaigla töös osalesid KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskus, 1. jalaväebrigaadi tagalapataljon, küberväejuhatuse staabi- ja tagalakompanii, lennubaas, toetuse väejuhatuse tervisekeskus, Eesti kaitseväe reservväelastest meedikud erinevatest haiglatest ja kiirabiasutustest ja Soome reservväe meedikud.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.