Uudised  

Uuendatud: 17.04.2019, kell 15:08

17.04.2019 15:07

Eesti relvastuskontrolli ohvitserid inspekteerisid Ukraina üksusi

Eesti relvastuskontrolli ohvitserid inspekteerisid Ukraina üksusi Eesti relvastuskontrolli ohvitserid inspekteerisid Ukraina üksusi

Eesti poolt juhitud viieliikmeline relvastuskontrolli delegatsioon inspekteeris eelmise nädal Ukrainas Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni Viini dokumendi täitmise raames Ukraina maaväe üksusi.

Kolm Eesti ohvitseri koos Soome ja Leedu ametivendadega inspekteerisid kontrolli raames Ukraina maaväe 92. üksik-mehhaniseeritud brigaadi, 93. üksik-mehhaniseeritud brigaadi, 25. üksik-õhudessant brigaadi ning 55. üksik-suurtükiväe brigaadi.

„Ukraina pool oli väga avatud ja aus, kõikidele küsimustele saime väga põhjalikke vastuseid, saime tutvuda üksustega, väeosadega ja harjutusväljadega, seega meie missioon sai edukalt täidetud,“ ütles inspektorite meeskonna ülem kolonelleitnant Peeter Kõiv.

Relvastuskontrollide eesmärgiks on usalduse ja julgeoleku kindlustamine OSCE liikmesriikide vahel. Vastavalt OSCE Viini dokumendi julgeoleku- ja usaldusmeetmetele võivad organisatsiooni liikmesriigid omavahel teha kuni 48-tunniseid inspekteerimisvisiite.

Eesti kaitseväe relvastuskontrolli inspektorid on käesoleval aastal jälginud Viini dokumendi raames Valgevene relvajõude õppuseid, samuti osalevad eestlased NATO riikide juhitud inspektsioonidest.

Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni liikmesriigid võimaldavad Viini dokumendi raames üksteisele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega.  Samuti teavitavad liikmesriigid üksteist kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi. Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni (OSCE) kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.