Uudised  

Uuendatud: 17.04.2019, kell 15:59

17.04.2019 15:57

Mereväekoolis algas laevakaitse baaskursus

Mereväekoolis algas laevakaitse baaskursus Mereväekoolis algas laevakaitse baaskursus

Mereväekoolis algas täna seitsmenädalane laevakaitse baaskursus, millel osalevaid mereväelasi koolitatakse kaitsma laevu sõjalise ohu eest.

„Kursuse läbinud reservväelased on mereväe täiendav tulejõud osalemaks laevade kaitse- ja julgeolekuga seotud lahingülesannetes ja operatsioonides,“ ütles kursuse ülem kaptenmajor Rait Luks. „Väljaõppe läbinutena on nad valmis sadamas ja merel olles kaitsma mereväe sõjalaevu ja ka tsiviilaluseid.“

Alates 2016. aastast mereväes korraldatav laevakaitse baaskursus hõlmab merelaevade maalt ja merelt kaitsmiseks vajaliku relvastuse-, varustuse- ning väikeüksuste taktikate õpet. Harjutatakse laevade pardakontrollide läbiviimist, pardumise taktikaid, rünnakute tõrjumist, merevaatlust, meresidet ja navigatsiooni ning vahiteenistuse rutiini. Lisaks toimuvad käsivõitlustreeningud.

Mereväe tegevväelased on osalenud laevakaitsemeeskondadega kokku kuuel Vahemeres ja Aafrika rannikul toimunud missioonil.

Miinisadamas asuv mereväekool annab mereväelastele merenduslikku baasväljaõpet ja meresõjalist väljaõpet. Koolitatakse nii mereväe ajateenijaid, tegevväelasi, reservväelasi kui kadette. Mereväekool tegeleb ka uurimus- ja arendustööga, koordineerib õppetegevust mereväes ning nõustab mereväelist väljaõpet ja õppetegevust kaitseväes.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.