Uudised  

Uuendatud: 18.04.2019, kell 18:45

18.04.2019 18:42

Malis teeninud Eesti jalaväeüksus jõudis tagasi koju

Malis teeninud Eesti jalaväeüksus jõudis tagasi koju Malis teeninud Eesti jalaväeüksus jõudis tagasi koju

Ligi viis kuud Aafrikas Malis välisoperatsioonil teeninud jalaväerühm Estpla-28 ja rühma toetuselemendi liikmed jõudsid täna tagasi koju.

Eesti kontingendi vanema kapten Edgar Pau sõnul täitis üksus eeskujulikult neile püstitatud väekaitseülesandeid. „Rühm teenis oma rotatsiooni jooksul kahe erineva prantsuse kontingendi alluvuses ning koostöö mõlema üksusega sujus hästi,“ ütles kapten Pau.

Estpla-28 teenistus Malis mässutõrjeoperatsioonil Barkhane algas eelmise aasta novembris, kui üksus võttis vastutuse üle jalaväerühmalt Estpla-26, mis oli esimeseks Eesti üksuseks Prantsusmaa juhitaval operatsioonil. Teenistuse käigus avanes rühmal võimalus töötada koos nii Prantsuse-Saksa ühisbrigaadi kui ka 2. merejalaväe rügemendi võitlejatega, kellega jätkab Malis koostööd uus Eesti jalaväerühm Estpla-30.

Estpla-28 patrullis oma rotatsiooni  jooksul Gao linnas ja selle lähiümbruses 14 korda, Gao baasi kiirvalmidusüksust mehitati 42 korda ja baasi pääslaid ning valveposte mehitati 32 korda.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav operatsioon Saheli regioonis, mille eesmärk on toetada viie riigi (Mali, Mauritaania, Burkina Faso, Nigeri ja Tšaadi) valitsuse võitlust Euroopasuunalise ebaseadusliku immigratsiooni, inimkaubandusega ning takistada islamiäärmuslaste tegevust regioonis.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.