Uudised  

Uuendatud: 24.04.2019, kell 16:53

24.04.2019 15:33

Liitlaste lahingugrupiga liituva Prantsuse kontingendi tehnika jõudis Tapale

Liitlaste lahingugrupiga liituva Prantsuse kontingendi tehnika jõudis Tapale Liitlaste lahingugrupiga liituva Prantsuse kontingendi tehnika jõudis Tapale

Täna saabus Prantsusmaalt Tapale esimene osa prantsuse kontingendi tehnikast ja varustusest. Prantslased vahetavad maikuus välja Eestis paikneva NATO lahingugrupi Belgia kontingendi kaitseväelased.

Prantslaste logistilise toetuselemendi ülem major Marc-Antoine ütles, et Eestisse jõudmine mööda raudteed võttis aega 10 päeva, mille jooksul laaditi ümber nii tehnikat kui varustusekonteinerid erinevatele platvormidele.

„Oleme siin selleks, et treenida koos oma sõprade ja kolleegidega Eestist, Ühendkuningriigist ning Belgiast arendamaks meie üksuse oskusi ja tugevdada Eesti julgeolekut,“ ütles major Marc-Antoine.

Ta lisas, et eelnevatel Prantsusmaa üksustel, mis teenisid NATO lahingugrupi koosseisus 2017. aasta märtsist detsembrini, on Eestist jäänud vaid head mälestused ning kasulikud kogemused. „Siinsed inimesed on väga sõbralikud ja külalislahked ning kaitseväelased väga professionaalsed,“ ütles major Marc-Antoine.

Tapale saabuv tehnika pärineb Prantsusmaa erinevatest üksustest ning koosneb umbes 80 erinevast tehnikaühikust nagu näiteks 5 tanki Leclerc, 16 jalaväe lahingumasinat VBCI, erinevad taktikalised sõidukid, veoautod jne.

Uus prantsuse kontingent jääb Eestisse kuni selle aasta lõpuni, mil nad vahetab välja Taani üksus.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59344

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.