Uudised  

Uuendatud: 04.05.2019, kell 21:28

04.05.2019 12:11

Fotod ja video: Kevadtormi külalised hindasid kõrgelt õppusel pakutavaid harjutusvõimalusi

Fotod ja video: Kevadtormi külalised hindasid kõrgelt õppusel pakutavaid harjutusvõimalusi Fotod ja video: Kevadtormi külalised hindasid kõrgelt õppusel pakutavaid harjutusvõimalusi

Reedel külastasid õppust Kevadtorm peaminister Jüri Ratas, riigikogu kaitsekomisjoni liikmed, diplomaadid, kaitseatašeed ja liitlaste kõrged esindajad.

„Läti oli esimene liitlasriik, kes võttis osa Kevadtormist juba kahetuhandete aastate alguses, meil on alati hea meel tulla õppusele ja õppida midagi uut. See on suurepärane võimalus sõdurite jaoks harjutada koostööd taktikalisel tasemel,“ ütles Läti mehhaniseeritud brigaadi ülem kolonelleitnant Sandris Gaugers.

Kõik külalised said ülevaate õppusel toimuvast, üksuste väljaõppest, staabiharjutustest ning järgmiste nädalate plaanidest. Tapa linnaku riviplatsil said külalised tutvuda lahingumasinaga CV90, Briti kaitseväe tankiga Challenger 2, Prantsuse tankiga Leclerc ning muu Eesti kaitseväe ja liitlaste tehnikaga, muuhulgas ka Eesti kaitsetööstuse liidu ettevõtete toodanguga.

„Mulle on väga tahtis täna siin olla, sest Soome üksus osaleb ka sel aastal Kevadtormil. Soovin kõigile Kevadtormil osalejatele edu ja jõudu,“ ütles Soome kaitseatašee kolonelleitnant Antti Hauvala.

Esmaspäeval alanud õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase ligikaudu 17 erinevast riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59376
Video: https://www.youtube.com/watch?v=u44CRP0BaHE

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.