Uudised  

Uuendatud: 09.05.2019, kell 18:07

09.05.2019 18:03

Liitlasväed harjutavad Kevadtormil eestlaste juhtimisel koostööd

Liitlasväed harjutavad Kevadtormil eestlaste juhtimisel koostööd Liitlasväed harjutavad Kevadtormil eestlaste juhtimisel koostööd

Käimasoleval ajaloo suurimal Kevadtormil osaleb sel aastal lisaks eestlastele ligikaudu 2500 liitlasvägede sõdurit 17st riigist, kes harjutavad koos töötamist nii esimese kui ka teise jalaväebrigaadi koosseisus.

„Koostöös Eesti kaitseväega allun mina otse brigaadijuhile selleks, et integreeruda Eesti üksustega kuna BALTBAT sõltub otseselt Eesti kaitseväest. Lisaks jagame omavahel kogemusi ja protseduurilisi kogemusi meie liikumiste ja treeningharjutuste ajal,“ ütles NATO Läti lahingugrupi asejuhataja major Jonas Sanchez Merino.

„Me oleme eestlastega saanud jagada palju teadmisi kui kogemusi. Näiteks mõned päevad enne Kevadtormi olime Tapal, kus meil oli sõbralik võistlus üksteise proovile panekuks ning rääkisime üksteise erinevustest kui sarnasustest kuna suurtükivägi on suurtükivägi, ükskõik kuhu sa lähed,“ ütles NATO Läti lahingugrupi juhtimispunkti ohvitser leitnant Patrick Allard.

Läti osaleb Kevadtormil 2. jalaväebrigaadi koosseisus NATO lahingugrupiga, mille liikmeteks on Kanada, Hispaania, Poola, Montenegro, Sloveenia ning Tšehhi.

Tänavusel Kevadtormil osalevad Ameerika Ühendriikide, Belgia, Gruusia, Kanada, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Montenegro, Hispaania, Saksamaa, Sloveenia, Soome, Ukraina, Tšehhi, Ühendkuningriigi ja Eesti kaitseväelased.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=GK15vKaumQU
Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59410 ja https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59409

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.