Uudised  

Uuendatud: 14.05.2019, kell 15:41

14.05.2019 15:40

Õppusel Kevadtorm harjutati IT valdkonna koostööd kaitseväe ja eraettevõtete vahel

Õppusel Kevadtorm harjutati IT valdkonna koostööd kaitseväe ja eraettevõtete vahel Õppusel Kevadtorm harjutati IT valdkonna koostööd kaitseväe ja eraettevõtete vahel

Õppuse Kevadtorm 2019 käigus viis küberväejuhatus koostöös Eesti suuremate telekommunikatsiooniettevõtetega läbi harjutuse, mille eesmärgiks oli tõhustada vabariigiülest info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alast koostööd ning riigikaitseliste sundkoormiste rakendamist.

Õppuse eesmärgiks oli tuvastada sundkoormiste seaduse rakendamisega tulenevad võimalikud võimete lüngad nii teostatavuse kui ka ajakriitilisuse mõistes. Lisaks mängiti teoreetiliselt läbi liitumispunktide avamised erinevates Eestimaa piirkondades eesmärgiga paremini mõista ettevõtete tehnilisi võimalusi IKT teenuseid pakkuda.

Riigikaitseliste sundkoormiste seaduse rakendamist on erinevatel lauaõppustel läbi mängitud varemgi, kuid esmakordselt tehti seda info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas. Õppusel osalesid lisaks küberväejuhatusele telekommunikatsioonifirmad Telia Eesti AS, Tele 2 Eesti AS ja Elisa Eesti AS.

„Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia vallas tähendavad riiklikud sundkoormised seda, et ettevõtted teenindavad kaitseväge kriisiolukorras esimeses järjekorras. Ja see võib tähendada ka seda, et kui kaitseväel on kiiresti vaja 50 arvutit, siis ettevõtted on sellise äkilise võimalusega arvestanud,“ ütles kaitseväe küberväejuhatuse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskuse ülem major Silver Andre. „Ka liitumispunktid rajatakse esimeses järjekorras. Mõistagi tuleb kaitseväel sellise valmisoleku eest maksta,“ lisas major Andre.

Osalenud ettevõtted olid õppuse formaadiga rahul ja said kaasa mõtteid, millede baasil saab luua edaspidiseks koostööks paremaid aluseid ja tutvustada kaitseväe vajadusi ka oma ettevõttete juhatustes. 2020. aastal on plaanis jõuda lauaharjutuselt reaalse praktilise harjutuseni.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase 17 riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.