Uudised  

Uuendatud: 29.05.2019, kell 18:05

29.05.2019 18:04

Logistikapataljoni ajateenijad alustasid reservteenistust

Logistikapataljoni ajateenijad alustasid reservteenistust Logistikapataljoni ajateenijad alustasid reservteenistust

Täna arvati reservi eelmise aasta juulis ja oktoobris toetuse väejuhatuse logistikapataljonis ajateenistust alustanud sõdurid.

„Võime julgelt tõdeda, et logistikapataljonis täna teenistust lõpetavad tulevased reservväelased on omandanud väga head oskused nii kaitseväelise logistilise toetuse osutamisel kui ka eeskujuliku taseme jalaväe taktikas. Ja see lubab omalt poolt kinnitada meie reservarmee alatist valmisolekut tegutseda oskuslikult Eesti riigi kaitsel,“ ütles hommikusel rivistusel sõduritele logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla.

Logistikapataljonis lõpetas täna ajateenistuse üle 200 teenistuja, kelle hulgas on erialalt nii parameedikuid, autojuhte, tõstukijuhte kui mehhaanikuid. Kõik ajateenistuse läbinud arvatakse reservteenistusse ning järgmisel korral kohtuvad üksused oma koosseisus juba kas lisa- või reservõppekogunemiste käigus.

Järgmised ajateenijad alustavad logistikapataljonis väljaõpet juuli alguses ning nende teenistus kestab 11 kuud. Samuti on hetkel käimas väljaõpe jaanuarikutse alusel teenistusse tulnutele.

Logistikapataljon, mis asub Ämari lennubaasi territooriumil, on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59448

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.