Uudised  

Uuendatud: 21.06.2019, kell 10:10

21.06.2019 10:09

Eestis sõdurid ehitasid Aafrikasse sauna

Eestis sõdurid ehitasid Aafrikasse sauna Eestis sõdurid ehitasid Aafrikasse sauna

Eesti kaitseväe kontingendi rahvuslik toetuselement Malis ehitas Jaanipäevaks Gao sõjaväebaasi sauna.

„Eestlastele on saunaskäik traditsioon ja meeleolu tõstev toiming, lisaks pakub see vaheldust pingelisele teenistusrutiinile. Kuigi kohapeal ehitusmaterjale napib, saime meeste leidlikkuse ja kõva tahtmisega sauna nädalaga valmis. Rühm toetas samuti ja juba ootab oma esimest saunatamist,“ ütles rahvusliku toetuselemendi ülem major Jaanus Tuulik.

Sauna leiliruumi mahub korraga kuni kaheksa inimest. Baasis kehtivatest tuleohutusnõuetest lähtuvalt on saunal elektrikeris, mille jalaväerühm endaga Eestist kaasa võttis.

„Gao Spa-ks“ ristitud saun asub rahvuslikule toetuselemendile eraldatud territooriumil, kus tehakse nii igapäevast tööd kui tähistatakse selleks kohandatud puhkealal koos liitlastega eestlastele olulisi tähtpäevi. Rahvusliku toetuselemendi ülesandeks on toetada operatsioonil Barkhane osalevat jalaväerühma logistika-, remondi- ja meditsiinivaldkondades.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas. Selle eesmärk on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59472

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.