Uudised  

Uuendatud: 12.07.2019, kell 13:26

12.07.2019 13:24

1. jalaväebrigaadi ajateenijad läbisid oma esimese rännaku

1. jalaväebrigaadi ajateenijad läbisid oma esimese rännaku 1. jalaväebrigaadi ajateenijad läbisid oma esimese rännaku

Pea tuhat 1. jalaväebrigaadi juulikuu kutse saanud ajateenijat läbisid lahingvarustuses oma teenistuse esimese viie kilomeetri pikkuse rännaku ühes metsas ööbimisega. 

„Teenistus on seni hästi kulgenud. Mul on väga toredad jaokaaslased, koormust on piisavalt ja iga päev õpime midagi uut,“ ütles reamees Kaur Küngas lisades, et tema hinnangul täitis esimene rännak ligi 15 kilogrammi kaaluvas lahingvarustuses koos kahepäevase välilaagriga oma eesmärki.

„Lisaks füüsise arendamisele saime metsas tegutsemise algteadmised - kuidas maskeerida ja jääda võimalikult nähtamatuks ning kuidas valida ööbimiskohta,“ lisas reamees Küngas.

Kaitsevägi koolitab alates juulikuu kutsest kõikides väeosades sõdureid uue programmi järgi, mille alusel ajateenijate algteadmiste omandamine muutus lühemaks, intensiivsemaks ning loogilisemaks. Kui varem kasutusel olnud 10nädalase sõduribaaskursuse esimestel nädalatel olid ülekaalus klassitunnid ning teoreetiliste teadmiste omandamine, siis nüüd on rõhuasetus praktilistel harjutustel kasarmust ja klassiruumidest väljaspool.

„Juba esimese teenistusnädala lõpuks said sõdurid selgeks, kuidas sõdurivarustust kasutada, mismoodi kanda rakmeid, seljakoti ning teenistusrelva, et neil endil oleks mugav ning raskus jaotuks parimal moel,“ ütles 1. jalaväebrigaadi väljaõppejaoskonna ohvitser major Tarmo Kompus lisades, et juba järgmisel nädalal on ajateenijaid ees ootamas pikemad välilaagrid ning laskmised, misjärel saavad nad üksikvõitleja edukaks tegutsemiseks vajalikke oskusi vilumiseni lihvida.

Uue programmi järgi kestab üksikvõitleja põhioskuste omandamine seitse nädalat, mille vältel õpivad sõdurid tundma teenistusrelva, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ning omandavad esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest.

Kursus lõpeb teoreetilisest ja praktilisest osast koosneva sõdurieksamiga, mille järel asub ajateenija omandama sõjaväelist eriala või koolitatakse temast nooremallohvitseride kursusel allüksuse juht.

Ajateenijaid võetakse teenistusse kolmel korral aastas. Juulis ja jaanuaris teenistusse saabunud teenivad kokku 11 kuud ning oktoobris teenistust alustanud 8 kuud.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59506

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.