Uudised  

Uuendatud: 31.07.2019, kell 11:40

31.07.2019 11:38

17. riigi reservohvitserid täiendavad Eestis keeleoskust

17. riigi reservohvitserid täiendavad Eestis keeleoskust 17. riigi reservohvitserid täiendavad Eestis keeleoskust

​Reservohvitserid kogu maailmast osalevad alates möödunud nädalast  Tallinnas rahvusvahelises keeleakadeemias, kus õpivad inglise ja prantsuse keelt. Keeleakadeemia juhatab sisse augusti algul Tallinnas korraldatava rahvusvahelise reservohvitseride kongressiga seotud kursuste, seminaride ja võistlustetesarja. 

Keeleakadeemiat korraldab rahvusvahelise reservohvitseride organisatsiooni CIOR eesmärgiga parendada reservohvitseride inglise ja prantsuse keele oskust ning aidata neil valmistuda keeletestideks. Keeleakadeemia kestab kaks nädalat, kursuse lõpus on osalejatel võimalus sooritada NATO keeletest.

„Keeleakadeemia moto on: „No Communications – No Operations". Teenistus rahvusvahelistes staapides ja õppustel on täna reservteenistuse lahutamatu osa. Reservväelaste jaoks on intensiivne keelekursus väga hea võimalus oma keeleoskust värskendada ja testida vastavalt NATO´s kasutatavale STANAG testile" ütles keeleakadeemia ülem kolonel Stanislas de Magenville.

Sisekaitseakadeemia ruumides korraldatavas keeleakadeemias osaleb üle 100 õppuri 17 riigist. Keeleakadeemia instruktorid on suurte kogemustega militaarterminoloogia ja -keele õpetajad Ühendkuningriigist, USA-st, Prantsusmaalt ja Šveitsist.

Rahvusvaheline reservohvitseride organisatsioon CIOR korraldab keeleakadeemiat 12 korda  Eesti võõrustab keeleakadeemiat teistkordselt, eelmisel korral õppisid reservohvitserid inglise keelt Tallinnas 2017. aastal. Lisaks reservohvitseridele saavad keeleakadeemias end täiendada allohvitserid ja kaitsevaldkonna ametnikud.

Eesti on sel aastal koos Ühendkuningriigiga CIORi kaas-eesistujariik, kes korraldab rahvusvaheliste reservohvitseride konföderatsiooni regulaarseid kohtumisi, seminare ja militaarvõistlust. 4-10. augustini saabub Tallinna üle 500 reservväelase kogu maailmast, et osaleda reservohvitseride kongressil, tsiviil-militaarkoostöö õppusel, noori reservohvitsere ühendaval seminaril ning sõjalis-sportlikul võistlusel.

1948. aastal loodud reservohvitseride konföderatsioon on suurim reservohvitseride esindusorganisatsioon maailmas, mis ühendab pea miljonit reservväelast 36 riigist. Organisatsiooni peamised ülesanded on NATO nõustamine ja toetamine reservteenistuse küsimustes ning reservohvitseride professionaalne arendamine. CIOR tegeleb reservväelaste kaasamisega sõjalistele operatsioonidele ja õppustele, tööandjaid puudutavate küsimustega, sõjaõigusega ning ühendab eraldi allorganisatsiooni meditsiinivaldkonnas tegutsevaid reservohvitsere.

Eesti Reservohvitseride Kogu on asutatud 1997 aastal esimeste reservohvitseride kursuste läbinute poolt ühendab täna pea 400 reservjuhti. Kogu aktiivselt tegutsevad sektsioonid ühendavad brigaadide, toetusväejuhatuse, mereväe ja õhuväe reservjuhte ning juriste ja arste. Reservohvitserid esinevad edukalt riigisisestel ja rahvusvahelistel militaarvõistlustel, kogu liikmed on aktiivselt tegevad Kaitseliidus ning õppekogunemistel Kaitseväes.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.