Uudised  

Uuendatud: 31.07.2019, kell 16:07

31.07.2019 16:06

Suurtükiväepataljoni uus ülem on kolonelleitnant Marko Tomentšuk

Suurtükiväepataljoni uus ülem on kolonelleitnant Marko Tomentšuk Suurtükiväepataljoni uus ülem on kolonelleitnant Marko Tomentšuk

Kolonelleitnant Arbo Probal andis täna 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus toimunud pidulikul tseremoonial koos suurtükiväepataljoni lipuga pataljoni juhtimise üle kolonelleitnant Marko Tomentšukile.

„Suurtükiväepataljoni tugevust kinnitavad ka meie liitlased, kellele reservõppekogunemisel näitasime oma kiirust, osavust ja täpsust,“ ütles kolonelleitnant Tomentšuk ning lisas, et kavatseb eelkäijate head tööd jätkata ja suurtükiväge edasi arendada.

1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus tänas kolonelleitnant Arbo Probalit suurtükiväepataljoni juhtimise eest. „Kolonelleitnant Probal on seda pataljoni ja kompetentsikeskust Eesti kaitseväe jaoks nelja aasta jooksul väga hästi hoidnud ning arendanud, mille parimaks näiteks oli suurtükiväepataljoni reservõppekogunemine selle aasta aprillis,“ ütles kolonel Karus.

Kolonelleitnant Marko Tomentšuk on kaitseväes teeninud alates 1997. aastast. Ta on lõpetanud Kaitseväe ühendatud õppeasutustes jalaväepataljoni taktika- ja nooremstaabiohvitseri ning sõjaväelise juhtimise kursuse, täiendanud end Balti Kaitsekolledžis ja Soome Suurtükiväekoolis.

Kolonelleitnant Tomentšuk on olnud suurtükiväepataljoni staabi ülem ja operatiivjaoskonna staabiohvitser.  Enne suurtükiväepataljoni ülema ametikohale asumist teenis ta kaitseväe peastaabis ülema administratsiooni käsundusohvitserina. Kolonelleitnant Tomentšuki  on autasustatud kaitseväe teenetemärgiga kaitsealaste teenete eest ja kaitseväe teeneteristiga eeskujuliku teenistuse eest, kaitseväe pikaajalise teenistuse medaliga ja Maaväe ohvitseri Kuldristiga.

Kolonelleitnant Arbo Probal juhtis suurtükiväepataljoni 2015. aastast ja jätkab teenistust kaitseväe peastaabis.

Lisaks vahetus täna ka suurtükiväepataljoni veebel, kui vanemveebel Hanno Pankin andis ametikohustused üle vanemveebel Tommy Orumaale.

Suurtükiväepataljon on kaudtulealaste oskuste ja teadmiste keskuseks kaitseväes. Pataljon pakub erialast täiendõpet ajateenijatele ja tegevväelastele mõlemast jalaväebrigaadist.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59519

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.