Uudised  

Uuendatud: 26.09.2019, kell 16:36

26.09.2019 16:35

Mereväelased valmistuvad laskeharjutustel Eesti ja Soome ühiseks õppuseks

Mereväelased valmistuvad laskeharjutustel Eesti ja Soome ühiseks õppuseks Mereväelased valmistuvad laskeharjutustel Eesti ja Soome ühiseks õppuseks

Sõjalaevade Admiral Cowan ja Wambola meeskonnaliikmed harjutasid täna Osmussaare lähedal pardarelvadest laskmist, valmistudes järgmisel nädalal algavaks Eesti ja Soome ühisõppuseks Baltic Shield.

„Uute laevaga liitunud ajateenijate jaoks oli tegemist esimese võimalusega suuremast merel toimuvast laskeharjutusest osa võtta,“ ütles mereväe miinijahtija Admiral Cowani komandör kaptenmajor Tanel Kangro. „Kavatseme ka Soomes toimuvast õppusest maksimumi võtta, kaitseväelased peavad laskeoskust pidevalt treenima.“

Täna, 26. septembril toimus keskkonnaameti ja veeteede ametiga koordineerituna Osmussaare lähedal laskeharjutus, kus osalesid mereväe miinijahtija Admiral Cowan M313 ning staabi- ja toetuslaev Wambola A433. Sõjalaevade meeskonnad harjutasid õhu- ja pealveesihtmärkide tabamist 12,7 mm kaliibriga raskekuulipildujatest Browning ning 7,62 mm kaliibriga kuulipildujatest MG-3.

Kolmapäeval, 25. septembril harjutas miinijahtija Admiral Cowani meeskond pealveesihtmärkide pihta laskmist 23 mm kaliibriga õhutõrjekahurist ning pardal olevatest kuulipildujatest. Lisaks tegevväelastele osalesid harjutustel kokku ligi 30 ajateenijat.

„Tänasel laskmisel läks hästi, tabavus oli hea. Ootan ka järgmisel nädalal algavat õppust, kus saab vaenlase õhusõidukeid imiteerivaid droone lasta,“ ütles staabi- ja toetuslaeva Wambola ajateenija vanemmadrus Andreas Toimetaja.

Esmaspäeval algav ja 4. oktoobrini kestev Eesti ja Soome mereväe ühine õppus Baltic Shield hõlmab mitmeid laskeharjutusi pealvee- ja õhusihtmärkide pihta. Lisaks harjutatakse avariiolukordade lahendamist, teiste laevade toetamist ning öösiti saarestikus navigeerimist.

Õppusel Baltic Shield osalevad Soome mereväe miinitõrjelaevad FNS Purunpää, FNS Vahterpää ning mereväealus FNS Syöksy. Eesti panustab miinijahtijaga EML Admiral Cowan ning staabi- ja toetuslaevaga Wambola. Erinevatest harjutustest võtavad kokku osa ligi 200 kaitseväelast.

Ühena kolmest kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel. Eestil on kolm miinitõrjesüsteemidega varustatud Sandown-klassi miinijahtijat ning üks Lindormen-klassi staabi- ja toetuslaev.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59598

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.