Uudised  

Uuendatud: 04.11.2019, kell 16:01

04.11.2019 16:01

Eesti pioneerid lihvisid koos Ukraina kolleegidega oskuseid

Eesti pioneerid lihvisid koos Ukraina kolleegidega oskuseid Eesti pioneerid lihvisid koos Ukraina kolleegidega oskuseid

Möödunud nädalal osalesid nii Eesti kui Soome pioneerid viiepäevasel täiendkoolitusel Ukrainas, et vahetada omavahel nii oskuseide kui teadmisi isevalmistatud lõhkeseadeldiste kahjutuks tegemisel.

Viie päeva jooksul täiendasid Eesti ja Soome pioneerid Ukraina sõjaväeülikooli kogenud õpetajate juhendamisel oma teadmisi ja oskuseid miiniväljadest, tutvusid pioneeritõketega, rasketehnika kasutamise ja Ukraina relvajõudude käsutuses oleva relvastusega.

Sealjuures pöörati erilist tähelepanu kogemustele, mida Ukraina relvajõudude pioneeriüksused on terrorismivastastes operatsioonides kui ühisoperatsioonides omandanud osaledes Ida-Ukrainas.

Külastuse käigus tunti suurt huvi isevalmistatud lõhkeseadeldiste kasutamise ja nende lõhkeseadeldiste hävitamise vastu. Nii oli Eesti kui Soome kaitseväelastel võimalus näha, kuidas Ukraina kolleegid lõhkeseadeldisi demineerivad kui hävitavad ning tutvuda nende relvajõududes kasutusel olevate miini- kui plahvatustõkete kasutamisega.

Fotod: http://www.mil.gov.ua/en/news/2019/11/02/military-engineers-form-national-land-forces-academy-shared-their-experience-with-estonian-and-finnish-counterparts/

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.