Uudised  

Uuendatud: 15.11.2019, kell 14:19

15.11.2019 13:53

Scoutspataljon ja suurtükiväepataljon on õppusel Teraskilp hindamas enda valmisolekut

Scoutspataljon ja suurtükiväepataljon on õppusel Teraskilp hindamas enda valmisolekut Scoutspataljon ja suurtükiväepataljon on õppusel Teraskilp hindamas enda valmisolekut

Lätis Adaži polügoonil toimub sel nädalal õppus Teraskilp, millest võtab osa üle 400 Scoutspataljoni ja suurtükiväepataljoni sõduri, et harjutada tegutsemist ühtse üksusena ning saada hinnangu oma väljaõppele.

„Scoutspataljon saab oma lemmikharjutusväljal Adažis jälle harjutada manöövreid nii jalaväe kui soomusjalaväe üksustega ning teeb suure sammu edasi pataljoni koostöövallas,“ ütles Scoutspataljoni ülem major Eero Aija õppuse kohta.

Õppuse algfaasis korraldati lahinglaskmisi nii jalaväeüksusele kui ka soomusüksustele. Õppuse aktiivne faas ise kestab 17. novembrini ning kulmineerub pataljoni lahinglaskmistega, kus tegutsevad koos jalaväe- ning soomusüksus.

Sel aastal osaleb samal ajal Adaži polügoonil suurtükiväepataljon 23 suurtükiväepataljoni nooremallohvitseri erialakursuslase ja nelja Kaitseväe Akadeemia kadetiga, kes sooritavad haubitsatest laskmisi. 

„Need laskmised on nooremallohvitseride kursuse tuleristseteks, kust nad liiguvad peagi üle oma allüksustesse, keda nad omakorda välja õpetama hakkavad,“ ütles suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Marko Tomentšuk.

Õppus Teraskilp on alates 2005. aastast Scoutspataljoni aastase väljaõppetsükli kulminatsiooniks, mille käigus toimuvad ka kompanii ja pataljonitaseme lahinglaskmised. Scoutspataljoni kasutuses on nii jalaväelahingumasinad CV9035 kui ka soomustransportöörid Sisu XA-188.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59683

 

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.