Uudised  

Uuendatud: 22.11.2019, kell 13:56

22.11.2019 13:54

Seersandirännak tõi Kuperjanovi jalaväepataljonile uued allohvitserid

Seersandirännak tõi Kuperjanovi jalaväepataljonile uued allohvitserid Seersandirännak tõi Kuperjanovi jalaväepataljonile uued allohvitserid

Kuperjanovi jalaväepataljoni õppurid tõestasid üle 80 kilomeetri pikkusel rännakul enda sobivust nooremallohvitseri ülesannetesse.

Traditsiooniliselt nooremallohvitseride kursuse lõppu tähistanud seersandirännak kestis kaks päeva ning selle käigus läbisid ligi 140 sõdurit Võrumaa looduses lahingvarustuses üle 80 kilomeetri.

„Rännak pani proovile nii õppurite füüsise kui vaimu. Nägin, et isegi viimaseid meeskonnatööd, nutikust ja juhioskuseid nõudnud ülesandeid täitsid tulevased jaoülemad väsinult aga kindlalt,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem major Indrek Sarap.

Seersandirännaku eesmärk on hinnata õppurite valmisolekut jao- ja meeskonnaülema ametikohal tegutsemiseks. Muuhulgas pidid õppurid rännaku kestel läbima takistusraja ja miinivälja ning liikuma märkamatult läbi vastase kontrollitud ala. Katsumus lõppes tavakohaselt Vastseliina linnuses, kus nooremallohvitseride kursuse edukalt lõpetanud allohvitseriks löödi.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59700

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.