Uudised  

Uuendatud: 22.11.2019, kell 15:10

22.11.2019 15:09

Kaitseväe demineerijad vahetasid päästeametnikega kogemusi

Kaitseväe demineerijad vahetasid päästeametnikega kogemusi Kaitseväe demineerijad vahetasid päästeametnikega kogemusi

Sel nädalal jagasid pioneeripataljoni demineerijad ja päästeametnikud ühise väljaõppeürituse käigus erialaseid teadmisi ja kogemusi ning tutvusid erineva pioneeri- ja päästetehnikaga.

Pioneeripataljoni demineerimiskeskus demonstreeris masinaid, millega on võimalik teostada erinevaid kaeve-, ehitus- või päästetöid. Demineerimiskeskus saab pinnasevaringute korral pakkuda päästeametile abi rasketehnika ja köiepäästevahenditega. Päästeameti esindajad tutvustasid oma erialast poolt tehnikat ja näitasid, kuidas kindlustada pinnasevarisemisohtlikku ala.

Demineerimiskeskuse ülema abi vanemveebel Andres Pajuri sõnul on laiapindse riigikaitse eesmärgi põhimõttel selline asutuste vaheline koostöö ülimalt vajalik. „Pioneeripataljoni suundadest toetavad ehitamine, kindlustamine ja demineerimine päästeameti igapäevast tööd ja ka vastupidi, ütles vanemveebel Pajuri.

Demineerimiskeskuse põhiülesandeks on lõhkekehade kahjutukstegemine nii Eestis kui välismaal. Peamine tegevus hõlmab kaitseväe treeningaladel leitud ja avastatud lõhkekehade demineerimist ning osalemist välisoperatsioonidel. Lisaks teeb demineerimiskeskus koostööd päästeametiga, et elanike poolt leitud lõhkekehasid tuvastada ja kahjutuks teha.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.