Uudised  

Uuendatud: 28.11.2019, kell 16:18

28.11.2019 16:17

Tulevased kaitseväe rühmaparameedikud läbisid erialakursuse lõpuharjutuse

Tulevased kaitseväe rühmaparameedikud läbisid erialakursuse lõpuharjutuse Tulevased kaitseväe rühmaparameedikud läbisid erialakursuse lõpuharjutuse

Täna lõppes Läänemaal Piirsalu harjutusväljal kaitseväe rühmaparameedikute erialakursuse lõpuharjutus, mis oli küpsuseksamiks ligi 80-le lahingumeditsiini väljaõpet omandanud ajateenijale ja tegevväelasele.

​Kaitseväe meditsiini väljaõppekeskuse ülema kapten Illimar Sibula sõnul on kaitseväel meditsiiniväljaõppesse tulijatele kõrgendatud ootused. „Need sõdurid peavad olema kõrge meeskonnatöö võime ning esmaste juhiomadustega, peavad suutma kriisiolukorras ise selgelt ja kiiresti mõelda ning raskeid otsuseid vastu võtta, üksuse tegevust korraldada. Hea pingetaluvus ning loomulikult korralik füüsiline vorm käib selle eriala juurde,“ ütles kapten Sibul ning lisas, et tegelikult vastutab parameedik kogu oma üksuse tervise ja hügieeni eest kogu aeg, mitte ei anna vaid lahingus vältimatut elupäästvat abi.

Kümme nädalat kestev meditsiinikursus põhineb uuel õppekaval, kuhu on koondatud kõik olulised oskused varasematest rühma- ja kompaniiparameedikute erialakursustest. Kursusel osalejad saavad head praktilised teadmised ja esmased kogemused kogemuse kriisisituatsioonis elupäästva meditsiiniabi osutamiseks ning meditsiinitehnika ja medikamentide kasutamiseks. Väljaõppes keskendutakse eelkõige praktiliste oskuste arendamisele, mida täiendatakse omakorda praktikaga Tallinna kiirabibrigaadide igapäevatöös osaledes.

Kursuse ametlik lõputseremoonia toimub 6. detsembril Ämaris, pärast mida liiguvad kõik eksamid sooritanud õppurid tagasi oma koduväeosadesse, et alustada erialast teenistust oma üksustes. Järgmine rühmaparameedikute erialakursus toimub 2020. aasta kevadel.

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe korraldamine. Lisaks rühmaparameedikute erialakursusele korraldab meditsiini väljaõppekeskus ka parameedikute kursust, samuti toimuvad seal missioonidele minevaid üksuseid ettevalmistavad meditsiinikursused.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59704

Video: https://www.youtube.com/watch?v=QooYKelmeDQ&feature=youtu.be

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.