Uudised  

Uuendatud: 09.01.2020, kell 10:56

08.01.2020 15:10

Taani kontingent alustas oma teenistust Tapal

Taani kontingent alustas oma teenistust Tapal Taani kontingent alustas oma teenistust Tapal

Täna hommikul Tapa linnakus peetud tseremoonial andis eelmise aasta kevadest liitlaste lahingugrupis teeninud Prantsuse kontingent vastutuse üle Taani kaitseväelastele, kes jäävad kahe rotatsiooniga üheks aastaks Eestisse.

„Loodame, et saabunud sõdurite teenistus tuleb väga sisukas, nagu oli ka eelmisel rotatsioonil. Saame väga palju õppida taanlastelt, kes kasutavad samu lahingmasinaid, nagu Scoutspataljon,“ ütles tseremoonial osalenud kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel avaldades lootust, et taanlased õpivad eestlastelt, kuidas opereerib Eesti kaitsevägi.

„Liitlaste kohalolu Eestis demonstreerib NATO ühtsust oma territooriumi kaitsel. Liitlaste kohalolu toob kaasa erinevad võimekused, läbi mille saavad Eesti kaitseväelased aimu ja oskusi, kuidas liitlaste tehnoloogiaid kasutada,“ lisas 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus, kes tervitas saabunud üksust nende emakeeles.

„Ootame põnevusega teenistusaega Eestis, sest teame, et siin on väga head väljaõppetingimused, mis aitavad arendada meie üksuse võimekust,“ ütles Armadillo kompanii ülem major Tommy Sylvest.

Lisaks osales tseremoonial veel Taani Kuningriigi suursaadik Kristina Miskowiak Beckvard ning lahingugruppi panustavate riikide esindajad ja kaitseväelased.

Eestis missiooni alustanud Armadillo kompanii sai oma nime kunagise kompaniiülema major Anders Stæhr Storrudi auks, kes hukkus Afganistani missioonil. Armadillo oli olnud tema talismaniks. Taanist Eestisse saabunud üksuse juured ulatuvad aastasse 1762, mil loodi Taani husaaride rügement. Kokku on üksuses ligikaudu 200 Taani kaitseväelast, kes opereerivad ka Eestis kasutusel olevate jalaväe lahingumasinate CV90-ga.

Hetkel teenib Tapal paiknevas lahingugrupis kokku üle 1000 kaitseväelase. Lahingugrupi moodustavad Ühendkuningriikide kuninganna husaaride rügement ning Taani kuningriigi kontingendi sõdurid.

Ühendkuningriigi juhitud liitlaste lahingugrupi koosseisus hakkab Taani kontingent osalema erinevatel väljaõppeüritustel ning -harjutustel. Sealhulgas on taanlastel kavas osaleda ka kevadisel õppusel Kevadtorm.

Taani on NATO Põhjadiviisi staabi juhtriik. Põhjadiviisi ülesandeks on Eesti ja Läti kaitsetegevuse planeerimine. Otsus Põhjadiviisi asutamise kohta võeti vastu 2018. aasta juulis toimunud NATO tippkohtumisel Brüsselis.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59745

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.