Uudised  

Uuendatud: 10.01.2020, kell 12:28

10.01.2020 09:18

Logistikapataljoni ajateenijatel algas erialakursuse väljaõpe

Logistikapataljoni ajateenijatel algas erialakursuse väljaõpe Logistikapataljoni ajateenijatel algas erialakursuse väljaõpe

Sel nädalal algas logistikapataljonis ligi 120 ajateenija jaoks intensiivne erialakursus, kus tulevased sõjaväelogistikud saavad 14 nädala kestel kõigepealt väljaõppe jalaväetaktikas ning seejärel omandatakse erialaspetsiifilised oskused kaitseväe logistilise võimekuse tagamiseks igas olukorras.

„Mul on hea meel tõdeda, et kõik võitlejad on kõrgelt motiveeritud ning võimelised ja täis tahet oma ülesandeid täita,“ ütles käimasoleva väljaõppelaagri vastutav ja pataljoni logistikakompanii ülema ülesannetes olev nooremleitnant Ravo Kask kursuslasi hinnates. Viidates, et iga sõduri jaoks on ennekõike olulised baasteadmised jalaväetaktikast ja üksikvõitleja oskused, olgu tema ametikoht mis tahes – sõdur on ennekõike sõdur ja erialaoskused peavad lisanduma baasteadmistele, et tekiks funktsionaalne tervik.

Erialakursuse esimene kuus nädalat pühendatakse jalaväe sõjalise väljaõppe tehnikatele. Näiteks käesoleval nädalal on põhirõhk kiirrünnakute teostamisel, laskeoskuste lihvimisel ja värskelt komplekteeritud üksuste kokkuharjutamisel.

Kursuse viimased kaheksa nädalat pühendavad ajateenijad logistikapataljonile omaste erialaste teenistusülesannete harjutamisele – jaoülemad viimistlevad üksuste juhtimise oskuseid, transpordirühma ning  kütuse- ja eritehnikarühma liikmed valmistuvad sõjatehnika ja varustuse liigutamiseks ning käigus hoidmiseks, samas kui julgestusrühma liikmed lihvivad oskuseid hoida kõik toetavad tegevused relvastatud kaitse all.

Logistikapataljon on toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on väeüksuse rahu- ja sõjaaja allüksuste ettevalmistamine, väeüksuse reservüksuste formeerimise läbiviimine, väeüksuse lahinguvalmiduse tagamine ning kaitseväe üksustele logistilise toetuse osutamine. Logistikapataljon paikneb Ämari lennubaasi territooriumil.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59747
Video: https://www.youtube.com/watch?v=YJQO7cryeAc

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.