Uudised  

Uuendatud: 15.03.2013, kell 14:44

15.03.2013 11:15

Kaitseväe orkester tähistab taasloomise 20. aastapäeva kontserdiga

Kaitseväe orkester tähistab taasloomise 20. aastapäeva kontserdiga Kaitseväe orkester tähistab taasloomise 20. aastapäeva kontserdiga

Kaitseväe orkester tähistab sel laupäeval, 16. märtsil Estonia kontserdisaalis piduliku kontserdiga orkestri taasloomise 20. aastapäeva.

„Nende aastatega oleme väikesest marsiorkestrist arenenud sümfooniliseks puhkpilliorkestriks, kellele ükski muusikaline väljakutse pole liig keeruline, ükski ülesanne ületamatu,“ ütles Kaitseväe orkestri peadirigent kolonelleitnant Peeter Saan.

Kell 15.00 algaval sünnipäevakontserdil astuvad koos orkestriga üles laulusolistid Rauno Elp ja Aleksander Arder, samuti orkestri oma solistid Ivar Kiiv tromboonil ja Rain Rämmal klaveril. Lisaks esineb koos Kaitseväe orkestriga kontserdil ka Eesti Rahvusmeeskoor.

Kontserdi kavast leiab muuhulgas muusikat Heino Hellerilt, Richard Wagnerilt ja Leonard Bernsteinilt. Kontsert on kõigile tasuta ja piletid saadaval Eesti kontserdi piletikassades.

Kaitseväe orkester taasloodi 1. veebruaril 1993. aastal. Esimest koolitust jagasid eksperdid Rootsi ja Soome sõjaväeorkestritest. Soome kaitsevägi kinkis orkestrile üle neljakümne muusikainstrumendi. Täna mängivad lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule orkestris ka 15 muusikust ajateenijat.

Kaitseväe orkester kindlustab muusikaga riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Kõrvuti marsi- ja kontsertmuusikaga on orkestri repertuaaris ka meeleolumuusika. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm (tattoo) kui mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast.

Orkestri esinemiste arv küünib aastas 200-ni. Esinetud on ka rahvusvahelistel festivalidel USA-s, Kanadas, Venemaal ja paljudes Euroopa riikides. Orkestri peadirigent ja ja ülem on kolonelleitnant Peeter Saan, tseremooniadirigent on kolonelleitnant Indrek Toompere.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.