Uudised  

Uuendatud: 30.08.2013, kell 09:52

29.08.2013 15:48

Kaitseväelased võtsid sõjaväelaste orienteerumise MM-il kaksikvõidu

Kaitseväe spordirühma kuuluvad kapral Timo Sild ja tema vend reamees Lauri Sild võtsid täna  Rootsis Eksjös sõjaväelaste maailmameistrivõistlustel tavaraja distantsil kaksikvõidu. Eestit esindanud kaitseliitlased Kirti Rebane, Merike Vanjuk ja Annika Rihma võitsid Venemaa ja Leedu järel naiskondliku pronksmedali.

“Medalilootus oli starti minnes reaalne, kuid selle kuldne värvus tuli meeldiva üllatusena,” ütles värske maailmameister kapral Timo Sild. Kapral Silla sõnul on konkurents sõjaväelaste orienteerumisvõistlusel tihe ja võrreldav igati tavasportlaste maailmameistrivõistlustega, kuna mitmed riigid saadavad võistlustulle sportlased, kes neid esindavad ka tsiviilvõistlustel. “Näiteks Šveits on välja pannud seitse meest, kes kõik on võimelised medalile tulema,” ütles kapral Sild.

Just šveitslasi kartis kaitseväe spordirühmas teeniv ja üheksa aastat aktiivselt orienteerumist harrastanud noormees kõige rohkem. “Šveitslasi pidasin kõige ohtlikemaks, kuid enim tahtsin loomulikult võita oma venda,” sõnas 25-aastane kaitseväelane.

Kokku on eestlased sõjaväelaste orienteerumise MM-võistlustelt võitnud neli medalit – eile võitis täna tavarajal teise koha saanud reamees Lauri Sild lühiraja distantsil hõbemedali.

Eestit esindanud sportlased saabuvad koju pühapäeval, laupäeval seisab ees viimane ala teatevõistlus.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.