Uudised  

Uuendatud: 02.01.2014, kell 12:42

18.06.2013 12:38

Kindralmajor Terras lõpetajatele: Riigikaitse arengukava nõuab uut moodi mõtlemist

Kindralmajor Terras lõpetajatele: Riigikaitse arengukava nõuab uut moodi mõtlemist Sõjakooli lõpetas rekordarv värskeid ohvitsere.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terrase kõne KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli lõpuaktusel.

Lugupeetavad ohvitserid, allohvitserid, külalised, lõpetajad,

Täna lõpetab Kaitseväe Ühendatud õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli kõigi aegade suurim arv kaitseväelasi. Eesti saab juurde 34 värsket nooremleitnanti, koos sügisel nooremohvitseride kursuse lõpetajatega lisandub sel aastal kaitseväkke pea poolsada nooremohvitseri. Magistrikraadi saab täna 7 ohvitseri, vanemallohvitseride kursuse lõpetab pea 60 nooremveeblit.

See kõik kinnitab veenvalt, et õppimisel on kaitseväelase elus kindel koht. Selleks, et saada heaks vanemallohvitseriks või ohvitseriks, tuleb lisaks teenistuskogemusele ammutada tarkust raamatuist, väliharjutustelt, staabiõppustelt ning mitte vähemolulisena ka üksteiselt.

Täna saavad lõpudiplomid kõrgema sõjakooli põhi- ja keskastme kursuse lõpetajad, kelle teadmised vormivad kaitseväe tuleviku. Tõdegem, et maailm, milles me elame, ei hellita meid. Selleks, et olla ise oma tuleviku kujundajad, on esmatähtsad tarkus ja meelekindlus.

Vanem-allohvitserid on Eesti kaitseväe selgroog. Tänaste baaskursuse lõpetajate oskused, teadmised ja toimekus panevad aluse raudselt toimivale väele.

Eesti kaitseväge on ehitatud 20 aastat. Selle ajaga on jõutud ära teha väga palju, kuid on ilmselge, et kaitsevägi on arenev ning ümbritseva muutumisega kaasaskäiv organisatsioon. See seab teile kõigile kõrged nõudmised, see toob kaasa kõrgendatud ootused teie teenistusele. Professionaalsus ja vastutustunne on need väärtused, mille kandmist kaitseväelastelt oodatakse. 

Head kohalviibijad,

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on astunud pika sammu edasi teadusülikooli ja tõsiseltvõetava sõjalise mõtte arendaja suunas. Möödunud nädalal üle antud õppeasutuste lipp on märgiks sõjalise õppetöö ühtsusest ja ühisest pühendumisest Eesti kaitsele.

Eesti sõjalise hariduse konkurentsivõimelisust on tunnustanud  ka meie liitlased - viimase kümne aasta jooksul on meie üksusi välisoperatsioonidel juhtinud valdavalt kõrgema sõjakooli lõpetanud ohvitserid. Nende kaalutletud otsused lahingutegevuses ja allüksuste juhtimisel näitavad, et Eesti sõjakoolis antav ettevalmistus ei jää millegi poolest alla suurriikide omale.

Ohvitserid ja allohvitserid! Peagi asute teenistusse, kes esimesele, kes mitmendale ametikohale. Hakkate juhtima rühma või kompaniid, õpetama ajateenijaid, reservväelasi, kaitseliitlasi. Ma tahan teile täna kinnitada, et Eesti kaitseväe kõige olulisem vara on meie inimesed. Ma soovin, et nüüd kui te siirdute väeosadesse ja allüksustesse, lähtuksite oma teenistuses sellest põhimõttest.

Endale järelkasvu kasvatamisel ärge unustage, et noore inimese otsust astuda sõjakooli või  jätkata teenistust professionaalse kaitseväelasena mõjutab eeskätt ajateenistuses kogetu ja õpitu, mitte värvikas reklaamikampaania.

Aasta algul vastu võetud riigikaitse arengukava toob kaitseväkke muutusi, mille ellu viimisel on teil kõigil oluline roll. Kogenud ohvitseride ja allohvitseride teadmisi on nüüdsest veel enam vaja - nii Kaitseliidu kasvanud ülesannete täitmisel, uute relvasüsteemide juurutamisel kui väeosade taristut ja ümberkorraldusi puudutavate muutuste ellu viimisel.

Haridus ei tähenda ainult teadmisi ja oskusi, see tähendab ka maailmavaadet, tõekspidamisi, sõpru ja kaasvõitlejaid kogu eluks.

Haridus ja teadmised on tõepoolest see võti, millega on võimalik avada maailm enda ümber. Eesti kaitsevägi peab olema avatud vägi - avatud teadmistele ja ideedele. Avatus tähendab ka seda, et meie riigikaitse on lahti nende jaoks, kes tahavad sellesse oma panuse anda. Eesti kaitsevägi loodi rahvaväena ning side rahvaga, eesti inimestega, on kaitseväe jaoks oluline. Ma tahan, et te kannaksite avatuse ideed ja oleksite näoga oma rahva poole.

Õnnitlen kõiki tänaseid lõpetajaid õpingute eduka lõpetamise puhul, soovin jõudu ja edu edasises teenistuses!

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.