Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 10.02.2014, kell 11:26

10.02.2014 11:26

Kaitseväelased valmistuvad operatsiooniks Kesk-Aafrika Vabariigis

Täna alustavad Scoutspataljoni kaitseväelased Nursipalu harjutusväljal kahenädalast õppust, et lihvida oma oskusi võimalikuks operatsiooniks Kesk-Aafrika Vabariigis.

Scoutspataljoni ülema major Andrus Merilo sõnul sisaldab õppus endas kolme võtmetegevust - operatsioonispetsiifiliste ülesannete täitmise harjutamist, üksuse tegutsemist hoonestatud alal ning jao ja rühma taseme lahinglaskmist Ida-Virumaal Sirgala harjutusalal.

"Oluline on taktikaliste harjutuste käigus keskenduda tegutsemisele tiheasustusega linnakeskkonnas, suhtlemisele kohaliku elanikkonnaga ja info kogumisele, meditsiinilisele evakuatsioonile ning koostööle teiste riikide julgeolekujõududega," ütles major Merilo.

Merilo sõnul on taktikalise harjutuse intensiivsus oluliselt kõrgem eeldatavast operatsioonitempost Kesk-Aafrika Vabariigis, kuna kahe nädala jooksul tuleb käsitleda kõiki olulisi teemasid.

Käesoleval nädalal harjutatakse liikumist hoonestatud alal, isikute ja masinate läbiotsimist ning rühma varitsusvastaseid drille. Esimese nädala kulminatsiooniks on jalaväerühma missioonispetsiifiline kompleksharjutus.

Plaanitavast 55 liikmelisest kaitseväe Kesk-Aafrika Vabariigi kontingendist moodustab enamiku rühmasuurune üksus ja selle toetuselement. Eesti jalaväerühm hakkab tõenäoliselt läbi viima julgestus- ja toetusoperatsioone, et vabastada Aafrika Liidu rahuvalvemissiooni ja Prantsuse üksuseid vahetute operatsioonide läbiviimiseks.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.