Uudised  

Uuendatud: 09.03.2014, kell 12:42

09.03.2014 12:41

Soomukiväljaõppe saanud ajateenijatest rühmaülemad saavad hinnangu õppusel Sula 2014

Esmaspäeval algab Võrumaal Tsiatsungõlmaa harjutusalal kaitseväe õppus Sula, millest võtab osa kokku 250 Kalevi ja Kuperjanovi jalaväepataljonid ajateenijat ning tegevväelast. Õppuse peamiseks eesmärgiks on ajateenijatest rühmaülemate rünnaku- ja kaitsetaktika oskuste kontrollimine ja täiendamine.

Harjutuse juhi ja korraldaja Kalevi jalaväepataljoni ülema kolonelleitnant Hannes Alesmaa sõnul saavad esimest korda oma oskusi proovida mehhaniseeritud jalaväerühma juhtimise väljaõppe saanud ajateenijatest aspirandid. “Kuna nii meie pataljon kui kaitsevägi tervikuna pole varasemalt ajateenijaid soomukitega sõdima õpetanud, on eelmise aasta suvel saabunud kalevlased pilootprogrammi raames väljaõppe saanud täiesti uue õppekava kohaselt,” ütles kolonelleitnant Alesmaa.

Alesmaa sõnade kohaselt on Kalevi pataljoni õppekompanii jaoülemad näidanud end heast küljest, seega võib ka rühmaülematele panna suuri lootusi. “Õnneks oleme saanud oma väljaõpet piisava põhjalikkusega läbi viia, eeldused ka kompanii tasandil tegutsemiseks on minu hinnangul head,” ütles Alesmaa, kelle sõnul on pataljoni järgmiseks eesmärgiks ajateenijate kokkuharjutamine ja hindamine juba tervikliku kompaniina.

Õppuse esimene osa leiab aset Tsiatsungõlmaa harjutusalal, kus Kalevi jalaväepataljon viib koos Kuperjanovi jalaväepataljoniga läbi ühise koostööõppuse, mille käigus harjutatakse nii kiirrünnakut kui kaitsetegevust.

Alates 13. märtsist paiknevad kalevlased ümber Nursipalu harjutusalale, kus viiakse läbi üksikvõitlejale, jaole ja rühmale mõeldud hoonestatud alal tegutsemise õpe. Sula lõpuni 21. märtsil harjutavad Kalevi jalaväepataljoni A-kompanii ning staabi- ja tagalakompanii ajateenijad Nursipalu linnalahingu alal nii hoonestatud ala ründamist kui kaitsmist, samuti viiakse kolmel päeval läbi laskeõpe.

Kalevi jalaväepataljoni kolonnid asuvad Võrumaa sunnas Paldiskist ja Tapalt teele kell 10.00 esmaspäeva hommikul. Paldiskist liigub Võrumaa suunal marsruudil Paldiski-Jüri-Paide-Tartu-Võru 35, Tapalt marsruudil Tapa-Paide-Põltsamaa-Tartu-Võru 25 sõidukit.

Alates 2013. aastast on 1. jalaväebrigaadi koosseisu Kalevi jalaväepataljoni käsutuses soomukid Sisu XA180, pataljoni ülesanne on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud reserv manööver- ja toetusüksusi ning arendada maaväe täpsus- ja snaiprivõimekust.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.