Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 14.03.2014, kell 13:05

14.03.2014 13:03

Seireoperaatorid ja sihitajad tõstsid kvalifikatsiooni

Seireoperaatorid ja sihitajad tõstsid kvalifikatsiooni Seireoperaatorid ja sihitajad tõstsid kvalifikatsiooni

Seireoperaatorid harjutasid eile Ämaris õhuoperatsioonide juhtimiskeskuses matkeõppusel “Cold Wave” erinevaid kriitilisi situatsioone Balti regiooni õhuruumis.

Arvutipõhisel õppusel matkisid seireoperaatorid lendavate õhusõidukite identifitseerimist ning õhupildi loomist, sihitajad pidid aga juhtima NATO hävitajad Eesti õhuruumi või selle lähedale tunginud lennuvahendite juurde. Õppuse stsenaariumi kohaselt oli tegu kriisi- ja sõjaolukorraga.

Õhuseiredivisjoni ülema major Hardi Lämmergase sõnul on õhuoperatsioonide juhtimiskeskuse simuleeritud õhusituatsioonil põhinev harjutus  seireoperaatorite või relvasüsteemide sihitajate väljaõppe tsükli lõpus toimuv küpsustest, mille edukal läbimisel omistatakse neile kutseoskust tõendav kvalifikatsioonitunnistus. Tavaliselt leiab õppus aset kaks korda aastas.

“Seireoperaator peab olema võimeline eksimatult avastama õhuruumis lendava või sellele läheneva õhusõiduki ning kõiki olemasolevaid tehnilisi või protseduurilisi vahendeid kasutades selle õhusõiduki ka identifitseerima – teisisõnu tunnistama selle sõbralikuks, neutraalseks või vaenulikuks,” ütles major Lämmergas ja lisas, et kui Eesti õhuruumi sisenenud õhusõidukit siiski tuvastada ei õnnestu, käivitub õhuturbemissioon, kus relvasüsteemide sihitajad juhivad NATO õhuturbehävitajad selle õhusõidukini visuaalseks tuvastamiseks.

Seireoperaatori ülesanne on hästi tunda Eesti õhuruumi iseärasusi ning lennundust puudutavaid regulatsioone.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.