Uudised  

Uuendatud: 18.03.2014, kell 12:25

18.03.2014 11:59

Võrumaal lõpeb rünnaku- ja kaitsetaktika õppus „Sula“

Homme lõpeb Võrumaal, Nursipalus õppus „Sula“, mille eesmärk oli Kalevi jalaväepataljoni ajateenijatest rühmaülemate rünnaku- ja kaitsetaktika oskuste kontrollimine ja täiendamine.

Kalevi A-jalaväekompanii ülem kapten Artur Meeritsa sõnul võimaldav õppus võimaldab esimest korda hinnata Eestis rakendatud ajateenijate soomukipõhist väljaõpet. „Õppus näitas, et jalaväe rühma- ja jaoülemad on võimelised edukalt oma üksusi juhtima sõltumata maastikutüübist ja lahinguliigist,“ lisas ta.

Eelmisel nädalal alanud õppusest „Sula“ võttis osa 250 kaitseväelast Kalevi ja Kuperjanovi jalaväepataljonist. Õppuse esimene osa korraldati Tsiatsungõlmaa harjutusalal ja alates 13. märtsist asuti ümber Nursipalu harjutusalale, kus Kalevi jalaväepataljoni A-kompanii ning staabi- ja tagalakompanii ajateenijad harjutasid hoonestatud ala ründamist ja kaitsmist.

1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Kalevi jalaväepataljoni ülesanne on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud manööver- ja toetusüksusi ning arendada maaväe täpsus- ja snaiprivõimekust.

Riigikaitse arengukava kohaselt muutub 1. jalaväebrigaad soomusüksuseks, seetõttu on alates 2013. aastast Kalevi jalaväepataljoni ajateenijate käsutuses varem Scoutspataljoni kasutuses olnud soomukid Sisu XA180. Sel suvel alustatakse soomukiõpet ka augustist 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluvas Viru jalaväepataljonis.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.