Uudised  

Uuendatud: 21.03.2014, kell 14:35

21.03.2014 14:26

Jalaväelased ja pioneerid harjutasid koostööd

Jalaväelased ja pioneerid harjutasid koostööd Jalaväelased ja pioneerid harjutasid koostööd

Täna harjutasid kaitseväe keskpolügoonil pioneeripataljoni kaitseväelased ja kõrgema sõjakooli pioneerieriala kadetid koos Scoutspataljoni jalaväekompaniiga pioneeritõkete tõhusat kasutamist.

Pioneerid harjutasid õppusel nii tõkete planeerimist, rajamist kui nende üleandmist jalaväelastele, lisaks jäi pioneeride erialakursuse kadettide ülesandeks pettepositsioonide ja -objektide ehitamine. Vastaste tõkestamiseks lõid pioneerid õppemiiniväljad ning muutsid läbimatuks erinevad teelõigud. Pioneerid alustasid tõkete ja petteobjektide rajamist eile.

"Võin täie südamerahuga kinnitada, et õppus läks korda ning kavandatud lahinguplaan viidi edukalt täide," ütles õppuste juht 1. jalaväebrigaadi pioneeriohvitser kapten Marten Suur. "Nüüd tuleb veel vaid soomukitele rajatud kaevikud ja lõhkamistest tekkinud suuremõõdulised kraatrid kinni lükata."

Jalaväe manööverüksusena tegutseb õppusel 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Scoutspataljoni jalaväekompanii. Tõkestus- ja pettetegevust viivad läbi kaks Kirde kaitseringkonna pioneeripataljoni ajateenijatest pioneerirühma koos kõrgema sõjakooli pioneeri eriala kadettidega.

Kirde kaitseringkonna pioneeripataljoni ülesanneteks on vajadusel  tõkestada vastase üksuste liikumist, tagada oma üksuste liikuvus, kindlustada positsioone ja ehitada majutuspunkreid ning vähendada bioloogilise, aatomi- ja keemiarelva mõju oma üksustele läbi õppetegevuse ja kollektiivsete kaitse- ja vastumeetmete rakendamise.

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus. Brigaadi koosseisu kuulub lisaks Kalevi jalaväepataljonile ja tagalapataljonile ka elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.