Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 21.03.2014, kell 15:25

21.03.2014 15:23

Ligi kolmsada ajateenijat andsid sõdurivande

Ligi kolmsada ajateenijat andsid sõdurivande Ligi kolmsada ajateenijat andsid sõdurivande

Täna andsid kaitseväelase truudusetõotuse 110 Vahipataljoni, 97 mereväe, 39 õhutõrjepataljoni ja 37 Viru jalaväepataljoni sõdurit.

Vahipataljoni ajateenijad andsid truudusetõotuse täna hommikul traditsioonilisel pidulikul rivistusel Jüriöö pargis Tallinnas, mereväelased miinisadamas ning õhutõrjepataljoni ja Viru jalaväepataljoni ajateenijad oma väeosas.

Vahipataljoni ülem major Kaido Sirman ütles pidulikul rivistusel Jüriöö pargis, et kodanik, kes on andnud oma riigile pühaliku tõotuse, et ta on valmis vajadusel ohverdama isamaa eest isegi oma elu, on võtnud suurima vastutuse Eesti Vabariigi ees.

Lisaks ütles pataljoni ülem oma kõnes, et kaitsevägi on rahvavägi ja tõstis esile vanemate ja lähedaste toetuse olulisust Eesti riigile, kaitseväele ja ajateenijatele. "Sõduri jaoks on väga oluline kindlustunne, et kodus on kõik korras või siis teadmine, et lähedased hoolivad meie tegemistest ja näevad sellest kasu ning tuge tõusvat," ütles major Sirman.

Täna Eesti riigile truudust tõotanud sõdurid alustasid oma teenistust jaanuaris. Truudusetõotusega lõppes ajateenistuse esimene etapp ehk sõduribaaskursus, mille jooksul omandavad sõdurid rivilisi ja relva kasutamise oskusi, metsas tegutsemise ja ellujäämise põhitõdesid ning edasiseks teenistuseks vajalikud põhiteadmisi. Pärast sõdurivande andmist jätkavad nad oma teenistust eriala- ja allüksuse väljaõppes.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.