Uudised  

Uuendatud: 26.03.2014, kell 16:58

26.03.2014 16:49

Ajakiri Sõdur saab täna 95 aastaseks

Ajakiri Sõdur saab täna 95 aastaseks Ajakiri Sõdur saab täna 95 aastaseks

Ajakirja Sõdur esimene number ilmus 26. märtsil 1919, tänaseks on Sõdurist kujunenud eelkõige sisukas lugemismaterjal nii professionaalile kui ka riigikaitsest huvitatud kodanikule.

Ajakirja tegevtoimetaja major Ivar Jõesaare sõnul on ajakirja eesmärk pakkuda jätkuvalt sisukaid lugusid ja olla suunanäitaja riigikaitse teemadel. „Võiksime tänagi nõustuda Sõduri vaimse isa kindralmajor Jaan Sootsi mõttearendusega, et sellist häälekandjat vajab sõjavägi sõjaväe vajaduste tutvustamiseks riigi tsiviilühiskonnale ning sõjateaduse edendamiseks sõjaväelaste endi seas,“ ütles major Jõesaar.

Esimene Sõduri number ilmus nädalakirjana  kaheksal leheküljel. Selles leidus väljavõtteid sõjavägede ülemjuhataja kindralmajor Johan Laidoneri käskudest, samuti pikem lugu ülemjuhataja võimupiiridest. Veel andis Sõdur ülevaate seisukorrast väerindel ning kajastas muudes väljaannetes ilmunud lugusid sõjaväelistes küsimustes. Lehes ilmus ka üleskutse sõjakaartide kogumiseks ning hulgaliselt välisuudiseid.

Ajakirja ülesandeks oli 1919. aastal pakkuda lugejale teadmiseks päevakäskusid ja korraldusi, mis olid vajalikud laiemale lugejaskonnale kui ka laiendada sõjaväelaste seas sõjateadust ja anda võimalust sõjaväe korralduste ja nende kavatsuste üle mõtteid vahetada.  Toimetuse hinnangul oli kõige raskem ülesanne sõjateaduse laiendamine, kuna Eestis oli toona vähe sõjateadlasi. Ajakiri deklareeris ka oma poliitilist sõltumatust päevapoliitilistes küsimustes.  Nädalakirja väljaandja oli kindralstaabi (sõjavägede staabi) kuues osakond.

Sõdurit saab veebis lugeda siit.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.