Uudised  

Uuendatud: 28.03.2014, kell 15:23

28.03.2014 15:20

Õhutõrjepataljon valmistus „Kevadtormiks"

Õhutõrjepataljon valmistus „Kevadtormiks" Õhutõrjepataljon valmistus „Kevadtormiks"

Eile õhtul Põima raketibaasis lõppenud õhutõrjepataljoni õppusel harjutas ligi 250 kaitseväelast kahuripatarei meeskondade ja tulejuhtimisjagude tegutsemist.

„Seekord võtsime luubi alla reservrühmaülemate ning –vanemate tegevuse, kes said esimest korda võimaluse oma üksust reaalselt juhtida," ütles õhutõrje kahuripatarei ülem kapten Kaimo Jürnas. Tema sõnul näitas õppus, et pataljoni isikkoosseis saab „Kevadtormiks" tegutsemisküpseks.

Õhutõrjepataljonis õpivad ajateenijad tegutsema õhutõrje relvameeskondades, samuti õpitakse tundma erinevaid õhuründevahendeid. Õppusel harjutasid üksused positsioonidel rühmitumist ja tegevust erinevate valmidusastmete korral, samuti harjutasid nad meditsiinilist evakuatsiooni ning tagalarühmad laskemoona juurdevedu. Vastast etendasid õppusel õhuväe kopterid.

Õhutõrje ülesanne on vastase õhuründevahendite - lennukite, kopterite ja mehitamata lennuvahendite - tõrjumine ja hävitamine. Kaitseväe õhutõrje täidab oma ülesannet maapeal paiknevate relvasüsteemide abil, milleks on raketid ja kahurid. Lisaks edastatakse ülevaadet õhuruumis toimuvast radarite abil.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.