Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 07.04.2014, kell 10:44

07.04.2014 10:41

Õppus „Yellow Knight“ keskendub relvajõudude koostööle Eesti ametivõimudega

Õppus „Yellow Knight“ keskendub relvajõudude koostööle Eesti ametivõimudega Õppus „Yellow Knight“ keskendub relvajõudude koostööle Eesti ametivõimudega

Eelmisel nädalal Taanis alanud õppus Yellow Knight keskendub 1. jalaväebrigaadi ja Taani diviisi tegevusele Tallinnas ning koostööle Eesti tsiviilstruktuuridega.

“Tänasel päeval oleme harjunud operatsioone planeerima ja läbi viima peamiselt Afganistanis, kus riiklik taristu ja ametivõimude staatus on oluliselt erinev NATO-liikmesriikide omast,” ütles Taani diviisi ülem kindralmajor Michael A. Lollesgaard, kelle diviisi koosseisu kuuluvad NATO struktuuris lisaks kahele Taani brigaadile Eesti, Läti ja Leedu jalaväebrigaadid. “Eesti puhul on tegemist arenenud riigiga, millel on tugev taristu ning kus lahinguväli kuulub mitte sõjaväele, vaid riigi valitsusele.“

Õppusel osalevate Eesti ametnike ülesanne on tekitada Taani diviisi ja Balti jalaväebrigaadide staapidele olmemuredega seotud ülesandeid olukorras, kus fiktiivne riik Botnia on Eestisse toonud oma väeüksused ning hõivanud pealinna Tallinna ja osa Pärnust. Sellest tulenevalt on käivitunud NATO aluslepingu viies kollektiivkaitset käsitlev artikkel ning 1. jalaväebrigaad alustab koos Taani diviisi koosseisu kuuluvate Läti ja Leedu jalaväebrigaadidega operatsiooni hõivatud alade vabastamiseks.

“Kuigi õppuse peamiseks auditooriumiks on brigaadide ülemad ja staabid, on käesoleval aastal oluline rõhk sõjaväestruktuuride ja tsiviilvõimude koostööl,” lisas kindralmajor Lollesgaard.

Õppuse raames selgitas Varde linnapea Erik Buhl Nielsen eile aset leidnud kohtumisel 1. jalaväebrigaadi ülemale ja tema meeskonnale võimalikke sõjategevusega kaasnevaid probleeme ning otsida neile koostöös kaitseväelastega lahendusi. Kohtumisel osalesid ka Rahvusvahelise Punasest Risti, kohaliku kaitseliidu, päästeameti, vee-ettevõtte ning politsei esindajad.

Lisaks 1. jalaväebrigaadi staabile osalevad staapide kontrollharjutusel Yellow Knight Eesti esindajad kaitse- ja siseministeeriumist, politsei- ja piirivalveametist, päästeametist ning Tallinna Linnavalitsusest.

1.jalaväebrigaad on seotud Taani diviisiga alates 2009. aasta augustist. Tegemist on väljaõppealase koostööga, mille tulemusel on riikide staabid ja üksused suutelised osalema ühisoperatsioonidel. Taani diviis on Taani maaväe suurim väekoondis ning üks neljast NATO kirdekorpusesse kuuluvast diviisist, mille koosseisus treenitakse Balti riikide jalaväebrigaade.

1.jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.