Uudised  

Uuendatud: 21.04.2014, kell 11:20

21.04.2014 11:19

Lätis algab Kalevi jalaväepataljoni õppus “Skangal”

Kalevi jalaväepataljoni kaitseväelased suunduvad täna Lätti Adaži polügoonile õppusele Skangal. Õppuse peamiseks eesmärgiks on ajateenijatest õppekompanii laskeoskuse parendamine, kokku suundub Adaži polügoonile 350 kaitseväelast.

“Tuletoetuse kasutamisest sõltub olulisel määral lahingu lõpptulemus, korraldame õppuse viimasel päeval kompaniitasemel lahinglaskmise, mille põhjal saame anda hinnangu kompanii kui terviku võimele lahingülesandeid täita,” ütles Kalevi pataljoni õppekompanii ülem kapten Artur Meerits.

Meeritsa sõnul harjutatakse õppuse käigus vastase ründamist nii soomukitel kui jalgsi, Adaži polügoonil harjutatakse lahingu kõiki etappe planeerimisest vastase positsioonide hõivamise ja läbiotsimiseni välja. Õppuse üheks eesmärgiks on toetava tulejõu ehk snaiprite ja miinipildurite oskuslik kasutamine oma ülesande täitmisel.

Kompanii lahinglaskmisel kasutatakse kõiki allüksuste relvastusse kuuluvaid relvi, sealhulgas soomukite 12,7mm raskekuulipildujaid “Browning” ja 81mm-kaliibrilisi miinipildujaid. Raskekuulipilduja efektiivne laskekaugus on 1500m, 81mm miinipilduja on võimeline tabama kuni viie kilomeetri kaugusel olevaid sihtmärke. Lisaks Kalevi pataljoni jalaväekompaniile osalevad õppusel snaiprigrupp ja miinipildujarühm.

Toetava elemendina võtavad õppusest osa Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukool, 1. jalaväebrigaadi tagalapataljon ja Scoutspataljon ning Kaitseväe Logistikakeskuse esindajad, kelle ülesandeks on kasutatava laskemoona kvaliteedi kontrollimine ja hindamine.

Õppus “Skangal 2014” on sarnane eelmistel aastatel missioonieelsesse väljaõppesse kuulunud õppusega “Gungnir”, kuid käesoleval aastal harjutavad Lätis elukutseliste kaitseväelaste asemel lahinglaskmist eelmise aasta põhi- ja eelkutsega teenistusse saabunud ajateenijad.

Seoses allüksuste liikumisega Lätti Adaži polügoonile võib esmaspäeval peale tööpäeva lõppu Eestimaa teedel kohata Paldiskist, Tapalt ja Võrust Ikla suunduvaid Kaitseväe veoki- ja soomukikolonne.

1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Kalevi jalaväepataljoni ülesanne on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud reserv manööver- ja toetusüksusi ning arendada maaväe täpsus- ja snaiprivõimekust.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.