Uudised  

Uuendatud: 27.04.2014, kell 13:19

27.04.2014 13:13

Pioneerid ehitasid Tormihoiatusel silla

Pioneerid ehitasid Tormihoiatusel silla Pioneerid ehitasid Tormihoiatusel silla

Kuperjanovi jalaväepataljoni õppuse Tormihoiatus käigus ehitasid pioneeripataljoni ajateenijad kergliiklussilla üle Rõuge jõe.

"Pioneerirühmale ei olnud silla ehitamine esmakordne ja kokkuharjutanud meeskonnana said nad jalakäijate silla valmis pea nelja tunniga,“ ütles pioneerirühma vanem nooremveebel Aivo Elken. „Lahingutegevuses on pioneeride ülesanne lisaks vastase tõkestamisele ka oma üksustele liikuvuse tagamine. Seega on silla rajamine hea võimalus harjutada koostööd ning tagada oma üksustele võimalus ületada veetakistus kuiva jalaga.“

Sild ühendab jõe erinevatel kallastel asuvad harjutusalad ja lühendab suures ulatuses jalgsirännakuid ühelt alalt teise.

Kuperjanovi pataljoni viimane Kevadtormi eelne õppus Tormihoiatus algas reedel. Kolme päeva jooksul pidasid kaitseväelased lahinguid Sõmerpalu, Kanepi, Rõuge, Urvaste ja Võru vallas ning harjutasid luuretegevust ja linnalahingut Võru linnas koos kaitseliitlastega.

Õppusel osalesid Kuperjanovi jalaväepataljon, Viru ja pioneeripataljoni üksused ning Kaitseliidu Võrumaa, Valgamaa ja Põlva malevad. Kokku osales õppusel ligi tuhat kaitseväelast ja kaitseliitlast.

Õppus Tormihoiatus lõppes täna näidislahinguga Võru linnas.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.