Uudised  

Uuendatud: 30.04.2014, kell 17:32

30.04.2014 16:15

Esimene kaitseväe veebel on staabiveebel Siim Saliste

Esimene kaitseväe veebel on staabiveebel Siim Saliste Esimene kaitseväe veebel on staabiveebel Siim Saliste

Kaitseväe juhataja määras ametisse esimese kaitseväe veebli staabiveebel Siim Saliste, kes asub ametikohale alates homsest.

„Kaitseväe veeblil on kindel koht kaitseväe juhtimissüsteemis. Allohvitseridele toetub kogu väljaõppe praktiline pool, distsipliin, sõdurite vahetu juhtimine ja õpetamine, kaitseväe veebel toob sõdurite ja allohvitseride temaatika kaitseväe juhtkonnale lähemale ning tähtsustab senisest enam allohvitseride rolli,“ ütles kindralmajor Riho Terras.

Kaitseväe veebli konkursil osales kolm kandidaati. Valituks osutus staabiveebel Saliste, kes alates 2011. aasta augustist teenis maaväe veeblina. Tema peamine ülesanne oli maaväe ülemale olla nõuandja maaväe allohvitseride ja sõdurite teenistuse korraldamisel ning allohvitseri rolli kujundamine väeliigis. Kaitseväe veeblit tutvustatakse ja tema ametisse asumise tseremoonia leiab aset "Kevadtormi" lõpurivistusel.

Staabiveebel Saliste enda sõnul on tal eelseisvaid ülesandeid hulgi ja tööpõld alles kujunemas. Samuti leiab ta, et kaitseväe veebli ametikoht on väga vastutusrikas ja palju väljakutseid esitav. „Kaitseväe veebel peab omama suurt pilti ja mõistma kaitseväe juhataja tahet. Minu peamine ülesanne on olla lüli juhtkonna ning allohvitseride ja sõdurite vahel. Üks suurimaid väljakutseid ongi ehk arusaadavas keeles suhtlemine eri tasanditel – nii kaitseväe juhatajaga kui kuulipilduriga põllul,“ ütles staabiveebel Saliste. „Samuti on minu ülesanne koostöö teiste liikmesriikide kaitseväelastega, et hoida ja arendada rahvusvahelist erialast suhtevõrgustikku.“

Enam põnevust tekitavaks peab staabiveebel Saliste enda jaoks tööd õhu- ja mereväelastega. „Tahan õppida tundma ka teiste väeliikide hingeelu ning loodan, et saan oma senist teenistuskogemust neilegi jagada,“ ütles Saliste. „Maaväe veeblina sain hakkama ja seda suuresti tänu allohvitseride ja ülemate toetusele, heameel on näha allohvitseride initsiatiivi.“

Staabiveebel Siim Saliste alustas teenistust kaitseväes 1994. aastal. Tema teenistuskohtadeks on olnud rahuvalve üksikkompanii, Balti pataljon, rahuoperatsioonide keskus, Scoutspataljon, kaitseväe ühendatud õppeasutused, maaväe staap ja NATO maaväe komponendi staap Heidelbergis.

Oma teenistuse jooksul on ta läbinud mitmeid eriala- ja täiendkursusi ning lõpetanud 2007. aastal Ameerika Ühendriikide maaväe vanemallohvitseride akadeemia. Ta on osalenud välisoperatsioonidel: Kosovos, Bosnia-Hertsegovinas ja Afganistanis.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.