Uudised  

Uuendatud: 09.05.2014, kell 12:19

09.05.2014 12:16

Afganistanis langetati Eesti lipp

Afganistanis langetati Eesti lipp Afganistanis langetati Eesti lipp

Afganistanis, Camp Bastioni sõjaväebaasis, langetati täna kell 9 pidulikult Eesti lipp, mis märgib Eesti kaitseväe jaoks pikaajalise operatsiooni lõppu. Lipp anti üle Scoutspataljoni C-kompanii ülemale major Viljar Laanestele.

Viimane Eesti kontingent Estcon-16 ja Eesti kompanii Estcoy-17 lahkuvad täna Afganistanist ja saabuvad homme pärastlõunal Eestisse.

Pidulikul lõputseremoonial osalesid kaitseminister Sven Mikser, kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras, Suurbritannia suursaadik Eestis Chris Holtby ja teised liitlaste esindajad.

Kaitseminister Sven Mikser ütles sõduritele, et nad on kaugel Afganistanis teeninud Eesti riiki, aidanud kaasa Afganistanis demokraatia arengule ning kokkuvõttes kindlustanud koostöös liitlastega Eesti julgeolekut. „Te olete teinud oma tööd hästi, seda on mulle öelnud kõik liitlaste esindajad, suur tänu teile selle eest,“ ütles minister.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras tänas mehi teenistuse eest ja ütles, et igas lahkumises on nii rõõmu kui ka kurbust. „Rõõm on minna koju, teades, et oled oma töö auga ja hästi teinud ja kurb on seetõttu, et oleme kaotanud Afganistanis üheksa inimese elu – kallima, mis meile on antud,“ ütles Terras. „Me jääme neid alati mälestama.“ Eriti soovis Terras edu Scoutspataljoni C-kompaniile, kes on Afganistanis teeninud viiel korral - kes läksid esimestena ning lahkuvad viimastena.

Suurbritannia suursaadik Eestis Chris Holtby lausus, et eestlased on ära teeninud liitlaste austuse oma teenistuse eest Afganistanis. „Kui arutame kellega saame ülesande täidetud, siis eestlaste puhul ei kahtle keegi, et koostöös vajalik operatsioon ka edukalt läbi viiakse,“ ütles suursaadik. „Teid austatakse ja teid usaldatakse.“

Eesti kontingendi kaplan kapten Arvo Orav mälestas oma elu jätnud vanemveebel Ivar Broki, veebel Eerik Salmust, veebel Allain Tikkot, seersant Raivis Kangi, seersant Kalle Torni, nooremseersant Kristjan Jalakast, nooremseersant Jako Karuksit, nooremseersant Herdis Sikkat ja kapral Agris Hutrofi.

Viimased 16 kaitseväe logistikut saabuvad koju eeldatavasti juuli alguses. Samuti on Eesti teatanud valmidusest panustada NATO uude Afganistani operatsiooni Resolute Support, mis peaks käivituma järgmise aasta alguses.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.