Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 10.05.2014, kell 09:59

09.05.2014 16:13

Poola õhutõrjesüsteemid jõudsid Eestisse

Poola õhutõrjesüsteemid jõudsid Eestisse Poola õhutõrjesüsteemid jõudsid Eestisse

Poola raketisüsteemidega SA-8 relvastatud üksus saabus täna Kevadtormile, et harjutada Ämari lennubaasis õhutõrjet.

Õhuväe staabiülema kolonelleitnant Riivo Valge sõnul viibib õhutõrjevõimega üksus Eestis esmakordselt. „Poola liitlaste tulek annab hea võimaluse harjutada lennuüksuste ja õhutõrjeüksuse koostööd,“ märkis Valge, kes täidab õppusel õhuväe juhtimiskeskuse ülema rolli. „Õhutõrjujad saavad harjutada lähenevate lennukite identifitseerimist - kas lennuvahend on vaenlane või oma ning lennuvahendid saavad harjutada oma õhutõrjerelvadele lähenemist.“ Õppuseks moodustatud õhuväe juhtimiskeskuse ülesandeks jääb õhutõrjega seotud operatsioonide planeerimine ja läbiviimine.

Poola relvajõudude relvastusse kuuluvad nõukogude päritolu raketisüsteemid on hiljuti moderniseeritud ning varustatud kaasaegsete sensoritega. Mobiilne relvasüsteem on monteeritud amfiibsetele ratasveokitele. Ühele veokile on paigutatud kuue raketi konteinerid.

Eesti kaitseväe relvastuses olevast õhutõrjekompleksist Mistral erineb SA-8 nii oma tegevusraadiuse kui ka lõhkepea võimsuse poolest. Kolonelleitnant Ülar Lõhmus lennubaasist selgitas, et Mistrali juhitakse infrapuna anduri abil. „SA-8 puhul aga avastab radar sihtmärgi, inimene valib ja teeb otsuse, radar jälgib sihtmärki ja juhib raketi sihtmärgile. Seega on Poola relvade sihtimissüsteem oluliselt efektiivsem,“ seletas kolonelleitnant Lõhmus.

Poola õhutõrjeraketiüksus jääb Ämarisse kuni õppuse lõpuni. Järgmisel nädalal saabub lennubaasi ka Poola õhuväe lennusalk. Salka kuuluvad ründelennukid Su-22 hakkavad tegema lahinglende õppuste alale Lõuna-Eestis. Sama üksuse lennukid osalesid Kevadtormil ka eelmisel aasta.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.