Uudised  

Uuendatud: 11.05.2014, kell 17:13

11.05.2014 17:10

Sõdurid laulsid Võrumaal emadele

Sõdurid laulsid Võrumaal emadele Sõdurid laulsid Võrumaal emadele

Kaitseväe orkestri ajateeijate ansambel Vaata ja naudi andis täna Võrumaal kaks emadepäeva kontserti - hommikul esinesid sõdurid Rõuge kirikus ja pärastlõunal Võru kultuurimajas.

Vatseliinast kontserdi kuulama sõitnud Liis Tillmann sõnul oli kontsert nii lõbus kui ka piisavalt südamlik. "Mundris meeste maagia töötas. Ootasingi midagi võimsat," ütles Tillmann.

Ka võõrustaja, EELK Rõuge Maarja koguduse õpetaja, Kaitseliidu Võrumaa maleva kaplan Mait Mõlder tunnistas, et kontsert oli emotsionaalne, kuid noortele poistele omaselt pisut üleanntue. "Tänasesse emadepäeva sobis see hästi. Usun, et kirikusse tulijad, keda oli tavapärasest rohkem olid positiivselt üllatunud."

Kaitseväe orkestri ajateenijate ansambel tegutseb alates 2013. aasta detsembrist. Ansambel võitis aasta alguses Tartus Eesti esimesel vokaalansamblite võistulaulmise konkursil meesansamblite kategoorias eripreemia.

Lauluansambli üks eestvedajatest, orkestri tseremoniaaldirigent nooremleitnant Simmu Vasar sõnul on ansambli repertuaar mitmekesine: sõdurilauludest emadepäevalauludeni. Rõuges nii oligi: Liisi Koiksoni poolt esitatud loo Sinu hääl vahetasid välja filmist Viimne reliikvia tuntud kultuslood, vahele pikiti ka Raimond Valgret. Orkestris teenivate ajateenijate emadepäevakontsert on traditsiooniliselt Kevadtormi osa.

Kaitseväe muusikuid saab lähipäevadel suurõppuse piirkonnas näha veelgi. Ajateenijate ansambel esineb esmaspäeval kell 14 Rõuge põhikoolis. 19. mail esineb Helmas pärast Kevadtormi näidislahingut ajateenijate rockbänd Häiregrupp. Kontserdid on tasuta.

Kaitsevägi korraldab õppuse Kevadtorm sel aastal 5-23. maini Lõuna-Eestis. Õppusel osaleb kokku ligi 6000 kaitseväelast Eestist ja liitlasriikidest, samuti kaitseliitlased ja reservväelased.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.