Uudised  

Uuendatud: 11.05.2014, kell 18:22

11.05.2014 18:19

Kevadtormiga liitusid Kaitseliidu lahinguüksused

Kevadtormiga liitusid Kaitseliidu lahinguüksused Kevadtormiga liitusid Kaitseliidu lahinguüksused

Täna, 11. mail, liitusid Kevadtormiga Kaitseliidu lahinguüksused, mis formeeriti pea 800 Tartu, Põlva, Võrumaa, Sakala ja Valgamaa kaitseliitlasest.

Kokku osalevad Kaitseliidust Kevadtormil kuus kompaniid, viie maleva staabid, maakaitse ringkonna staap, maakaitsestaap, küberkaitseüksus, formeerijad ja staabiassistendid, kokku tuhatkond kaitseliitlast.

Kaitseliit harjutab tänavu Kevadtormil eelkõige juhtimist. Õppuse käigus Kaitseliit formeerib staabid ja allüksused, mis harjutavad koostegutsemist nõutud väljaõppetasemeni, et olla lõpptulemusena sõjaaja ülesannete täitmisel koostöövõimeline kaitseväe ja tsiviilstruktuuridega.

Esmakordselt osaleb suurõppusel maakaitsestaap, mis on mehitatud peamiselt kaitseliidu peastaabi baasil. Samuti mehitab Kaitseliit esmakordselt maakaitse ringkonna staabi.

Õppusel maakaitse ringkonda juhtiv Viru maleva pealik kolonelleitnant Marek Laanisto tõi välja kõige olulisema erinevuse varasemate Kevadtormidega: "Me harjutame läbi maakaitse juhtimist selliselt, nagu seda kirjeldab uus riigikaitse arengukava."

Uuendused maakaitse ringkonna staabi juhti ei heiduta, sest õppuseks valmistudes on läbitud kaitseväega koostöös põhjalikud koostöö harjutused. "Me oleme õppuseks valmis ja üllatusi tulla ei tohiks," ütles kolonelleitnant Laanisto.

Kaitseliidu lahingüksustele algas tänane päev formeerimisega, misjärel liiguti õppuse piirkonda. Kolm päeva tegeletakse koostegevusõppega, seejärel asutakse lahingülesannete täitmisele maakaitseringkonna koosseisus. Kaitseliidu lahingüksustele lõpeb Kevadtorm 17. mail.

Kevadtormil lööb Kaitseliidust kaasa veel kaitseliidu kool, kust on kaasatud hindajaid ja vahekohtunikke, Naiskodukaitse paneb välja nii staabiassistendid kui väliköögimeeskonnad.

Kevadtorm on kaitseväe suurim õppus, millest sel aastal võtab osa 6000 kaitseväelast, kaitseliitlast, reservväelast ning liitlasriikide üksused. Õppus hõlmab Põlva, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakondi. Põhiosa tegevusest viiakse läbi Valgamaal.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.