Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 12.05.2014, kell 09:43

12.05.2014 08:24

Kaitseväelased tutvuvad KAVis oma vastutusalaga

Kaitseväelased tutvuvad KAVis oma vastutusalaga Kaitseväelased tutvuvad KAVis oma vastutusalaga

Nädalavahetusel Kesk-Aafrika Vabariiki jõudnud Eesti kaitseväelased tegelevad sisse elamisega ning oma vastutusalaga tutvumisega.

Pärast pealinnas Banguis maandumist ja kohapealse olukorraga tutvumist osalesid kaitseväelased rivistusel, millel rahvusvahelise pataljoni ülem, Prantsuse kolonel Benoît Seguineau de Preval, tervitas Eesti kaitseväelasi ja kinnitas nende käisele EUFOR embleemi.

“Olen uhke, et Eesti rühm hakkab minu pataljonis teenima ja ma luban teile, et olete mulle sama olulised, kui seda on minu Prantsuse sõdurid,“ ütles kolonel Seguineau de Preval.

Eesti jalaväerühm hakkab esialgu läbi viima julgestus- ja toetusoperatsioone, et vabastada Aafrika Liidu rahuvalvemissiooni ja Prantsuse üksuseid vahetute operatsioonide läbiviimiseks. Rühma juhtkond ja võtmeisikud käisid koos prantslastega tutvumas alaga, kuhu Eesti rühm tõenäoliselt üsna pea kolib ning kus nad hakkavad täitma ka oma esimest ülesannet – julgestama Euroopa Liidu operatsiooni baasi rajamist.

Eelolevatel päevadel ootab eestlasi Kesk-Aafrikas ees varustuse ettevalmistamine ülesanneteks ning harjumine kohaliku kliima ja oludega.

Eesti kaitseväe Kesk-Aafrika Vabariigi ligi 50 liikmelisest kontingendist moodustab enamiku rühmasuurune jalaväeüksus. Lisaks jalaväelastele teenivad Kesk-Aafrika Vabariigis ka logistikud ja staabiohvitserid. Eestlased paiknevad praegu Kesk-Aafrika Vabariigi pealinnas Banguis prantslaste laagris.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.