Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 12.05.2014, kell 16:32

12.05.2014 16:29

Läti Kaitseliidu ülem külastas Kevadtormi

Läti Kaitseliidu ülem külastas Kevadtormi Läti Kaitseliidu ülem külastas Kevadtormi

Täna Kevadtormil osalevaid Kaitseliidu üksusi külastanud Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni  Zemessardze ülem kolonel Leonīds Kalniņš toonitas kõikehõlmava koostöö tähtsust kahe riigi vabatahtlike vahel.

„Tänases julgeolekuolukorras on väga selge, et tugevad saame olla vaid ühiselt tegutsedes, see hõlmab tegelikult kõiki valdkondi alates planeerimisest lõpetades väljaõppega. See on oluline sõnum ka meie NATO liitlastele,“ ütles kolonel Kalniņš.

Läti kolleegi võõrustanud Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiili sõnul on igapäevane koostöö kahe organisatsiooni vahel juba traditsiooniline. „Kindlasti plaanime edaspidi koostööd süvendada nii planeerimise valdkonnas, aga ka üksteise õppustel osaledes,“ lausus Kaitseliidu ülem.

Zemessardze ülem külastas täna maastikul maakaitseringkonna staapi, Tartu maleva staabi- ja tagalakompaniid ning Tartus asuvat maakaitsestaapi. Kolonel Kalniņš hindas nähtult kõrgelt, toonitades Kaitseliidu kiiret arengut.

Balti Kaitsekolledži vilistlane kolonel Leonīds Kalniņš on Zemessardze ülem 2011. aastast.

Tänavusel Kevadtormil osalevad Kaitseliidust kuus kompaniid, viie maleva staabid, maakaitseringkonna staap, maakaitsestaap, küberkaitseüksus, formeerijad ja staabiassitendid, kokku tuhatkond võitlejat. Lätist osaleb Kevadtormil sel aastal üks jalaväekompanii, 2008. aastal oli Läti esimene välisriik,  kes oma üksuse Kevadtormile saatis.

Kevadtorm on kaitseväe suurim õppus, millest sel aastal võtab osa 6000 kaitseväelast, kaitseliitlast, reservväelast ning liitlasriikide üksused.

 Õppus hõlmab Põlva, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakondi. Põhiosa tegevusest viiakse läbi Valgamaal.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.