Uudised  

Uuendatud: 14.05.2014, kell 21:11

14.05.2014 20:24

Kaitseminister Kevadtormil: hindan kõrgelt kaitseväelaste professionaalsust

Kaitseminister Kevadtormil: hindan kõrgelt kaitseväelaste professionaalsust Kaitseminister Kevadtormil: hindan kõrgelt kaitseväelaste professionaalsust

Täna külastasid kaitseväe suurõppust kevadtorm peaminister taavi Rõivas, kaitseminister Sven Mikser ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras.

Peaminister, kaitseminister ja kaitseväe juhataja külastasid õppuse põhijuhtimispunkti Keenis, kus said ülevaate õppusest. Kaitseminister Mikser ja kindralmajor Terras tutvusid ka Suurtükiväepataljoni positsioonidega ning külastasid Harimäel paiknevat kaitseväe teavituskeskust.

"Eesti on hästi kaitstud, kaitseväelased on kõrgelt motiveeritud. Kevadtormi juhtimine on hästi korraldatud, ohvitserid teavad, mida nad teevad," ütles kaitseminister. "NATO liitlaste suur osalemine on kindel märk, sellest, et NATO võtab kogu alliansi kaitsmist täie tõsidusega."

Kaitseminister tänas Lõuna-Eesti elanikke toetuse eest kaitseväe kõige tähtsama õppuse läbiviimisel ning andis üle tänukirjad kaitseväelastele, kes aitasid viia läbi riigikaitse laagri kooliõpilastele.

Kolmteist Staabi- ja sidepataljoni ajateenijat ning kolm tegevväelast aitasid korraldada aprilli lõpus kolmepäevase laagri Jüri ja Kiili Gümnaasiumi ning Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakooli riigikaitseõpetuse õpilastele.

Kaitseväelased osalesid laagri korraldamises vabatahtlikult, tutvustades kooliõpilastele, kuidas näeb välja elu ajateenistuses, mida ajateenistuses olles õpitakse ja millist varustust kasutatakse. Kaitseväelaste korraldatud laager sai õpilastelt väga hea tagasiside ning paljud neist avaldasid soovi uuesti sarnases laagris osaleda.

Peaminister külastas õhtul ka Kuperjanovi pataljoni, kuhu täna jõudsid Scoutspataljoni, Ameerika Ühendriikide ja Ühendkuningriigi kaitseväelased.

Kaitseväe suurõppus Kevadtorm toimub sel aastal 5.-23. maini Lõuna-Eestis. Õppusel osaleb kokku ligi 6000 kaitseväelast Eestist ja liitlasriikidest, samuti kaitseliitlased ja reservväelased.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.