Uudised  

Uuendatud: 16.05.2014, kell 20:23

16.05.2014 20:18

Kaitseväe juhataja kohtus Poola üksustega

Kaitseväe juhataja kohtus Poola üksustega Kaitseväe juhataja kohtus Poola üksustega

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras külastas lennubaasis paiknevaid Poola üksusi, mis osalevad õppusel Kevadtorm.

Ämaris paikneva õhutõrjeüksuse ning lennusalga ülemad andsid kaitseväe juhatajale põhjaliku ülevaate oma üksuste võimekustest ja rollist käimasoleval õppusel.

Kindralmajor Terras tänas Poola kaitseväge nii osalemise eest Kevadtormil kui ka laiema koostöö eest. „Kuigi geograafilises mõttes Poola ja Eesti ei ole naabermaad, on meie suhtumine viimase aja sündmustesse maailmas on väga sarnane. Panustades omaenda kaitsevõimesse panustab Poola kui meie regiooni suurriik ühtlasi ka meie regiooni kaitsevõimesse“ ütles kaitseväe juhataja ning lisas et „Eesti ja Poola üksuste koostöö õppustel näitab selgelt, et tänu NATO protseduurireeglitele saame me vajadusel väga kiiresti ühtseks, hästi toimivaks sõjaliseks jõuks koonduda.“

Ka Eestis viibiva Poola kontingendi ülem kolonel Jerzy Pałubiak rõhutas suurepärast koostööd Eesti ja Poola üksuste ning staapide vahel. Samuti tänas ta väga hea vastuvõtu eest Eesti kaitseväe poolt.

Lennubaasi õhukaitset harjutab raketisüsteemiga SA-8 relvastatud Poola õhutõrjeüksus ning Ämaris baseerub Poola lennusalk, mis on relvastatud ründelennukitega SU-22. Viimased sooritavad keskeltläbi neli ründelendu päevas õppuse piirkonda. Nende tegevust planeerib Eesti õhuväe juhtimiskeskus ning õppuse piirkonnas asuvad õhuväe tulejuhid koordineerivad nende imiteeritud tuld. Poola üksused jäävad Eestisse Kevadtormi lõpuni.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.