Uudised  

Uuendatud: 17.05.2014, kell 13:12

17.05.2014 12:04

Prints Harry kohtus Eesti sõduritega

Prints Harry kohtus Eesti sõduritega Prints Harry kohtus Eesti sõduritega

Täna hommikul kohtusid Kanepi lähistel kaitseväe suurõppusel Kevadtorm osalevad Eesti, Ühendkuningriigi ja Ameerika Ühendriikide sõdurid Tema Kuningliku Kõrguse prints Harryga.

"Tänahommikune kohtumine Eesti kaitseväelastega oli fantastiline, Eesti võib oma kaitseväe ja sõdurite üle väga uhke olla," ütles prints Harry rohkem kui tunni kestnud kohtumise järel.

Õppust väisanud prints sai ülevaate Kevadtormist ning kohtus Scoutspataljoni, Ameerika Ühendriikide maaväe 173. õhudessantbrigaadi ning Ühendkuningriigi Duke of Lancasteri rügemendi kaitseväelastega, samuti Kevadtormil osalevate ajateenijatega.

Sõduritega kohtumisel olid kohal Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras, suursaadikud Chrs Holtby ja Aino Lepik von Wiren.

Kohtumise käigus kirjutasid maaväe ülem kolonel Artur Tiganik ja Duke of Lancaster rügemendi ülem brigaadikindral Peter Rafferty alla sõprusleppele, mille eesmärgiks on süvendada ja hoida Afganistani lahingutes sõlmitud Eesti ja Ühendkuningriigi kaitseväelaste vahelist relvavendlust.

Brigaadikindral Rafferty andis Scoutspataljonile rügemendi aumärgi. See on esimene kord, kui rügemendi aumärk anti väljapoole Suurbritanniat ning väljapaistvale üksusele, mitte isikule. Tunnustuse võttis vastu pataljoni ülem major Andrus Merilo.

Brigaadikindral Rafferty andis üle ka aukirjad Estcoy-17 kaitseväelastele lipnik Kaimar Ploomile, veebel Janar Pällile, nooremveebel Marek Orumaale ja nooremseersant Martin Valgule.

Kevadtorm on kaitseväe suurim õppus, kus sel aastal osaleb üle 6000 kaitseväelase, kaitseliitlase ja reservväelase. Lisaks Eesti üksustele on Kevadtromil esinatud 550 sõdurit üheksast riigist. 16. mail sai õppusest ametlik NATO õppus, mille NATO nimetus on Steadfast Javelin.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.