Uudised  

Uuendatud: 29.05.2014, kell 15:57

29.05.2014 15:37

Paldiskis tänati Afganistanis teeninud kaitseväelasi

Paldiskis tänati Afganistanis teeninud kaitseväelasi Paldiskis tänati Afganistanis teeninud kaitseväelasi

1. jalaväebrigaadi Paldiski linnakus avaldasid täna mai alguses Afganistanist saabunud ESTCON-16 kaitseväelastele tänu Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, Paldiski linnapea Tiit Peedu, maaväe ülem kolonel Artur Tiganik ning 1. jalaväebrigaadi ülem kolonelleitnant Aron Kalmus.

“Oleme andnud Afganistani rahvale võimaluse alustada uuesti ja paremini, oleme teinud head koostööd oma liitlastega ning tugevdanud seeläbi Eesti positsiooni,” ütles Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, kelle sõnul on Ameerika Ühendriikide sõjaväelaste saabumine Eestisse märk sellest, et koostöö liitlastega on vilja kandnud ning et Eesti ole täna üksi. “Nähes meie hulgas jalutamas teistsuguste vormidega mehi ja naisi võite uhkusega mõelda, et nende siinviibimine leiab aset tänu teie ja teie kaasvõitlejate tööle,” ütles Raidma kaitseväelastele.

Väeosa auditooriumis läbi viidud tseremoonial loeti ette maaväe ja 1. jalaväebrigaadi ülemate käskkirjad kaitseväelaste ergutamisest ning anti kätte maaväe ohvitseri kuld- ning hõberisti teenetemärgid. Kokku pälvis maaväe teenetemärgi neli kaitseväelast. Paldiski linna poolt riputati välismissioonilt naasnutele kaela linna tänumedalid.

ESTCON-16 on viimane Afganistanis teeninud Eesti väekontingent, mis saabus Eesti pinnale tagasi 10. mail, lõpetades jalaväeüksuse kaheksa aastat kestnud kohaoleku Afganistanis.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.